Image default
Santechnika ir šildymas

Būsto šildymo sprendimas – šilumos siurbliai Oras-vanduo

Šilumos siurbliai oras-vanduo jau dešimtmečius mėgstamiausias ir populiariausias pasirinkimas Skandinavijoje. Šis šildymo būdas sparčiai plinta Lietuvoje, tai yra labai praktiškas būdas turėti tiek šilumą namuose, tiek karšto vandens ruošimą boileryje viename įrenginyje.

Kodėl šilumos siurblys? 
Nes tai yra ekonomiškas, ekologiškas ir patogus namų šildymas. Namams, butams ir kitoms patalpoms, kuriose neprieinamos kitos šildymo sistemos arba siekiant sutaupyti – tai yra geriausias sprendimas.

Šilumos siurblys oras-vanduo namų temperatūrą ir vandenį šildo išnaudodami mažiau energijos nei kitos sistemos. Kuo kompaktiškesni namai, tuo optimaliau šie įrenginiai šildys Jūsų namus ar norimas patalpas. Taip pat šilumos siurbliai veikia tausodami aplinka. Kieto kuro katilai išskiria į orą CO2, kad yra skaitoma pačiu žalingiausių šildymo sistemų. 

Kas yra šilumos siurblys?
Naudodamiesi elektra varomo kompresoriaus technologija, panašia į šaldytuvą, šilumos siurbliai iš žemės, oro ar vandens telkinių per šilumokaitį atgauna tvarų, nemokamą saulės spinduliuotės kiekį, todėl ši šiluminė energija pasiekia naudingą temperatūrą centriniam šildymui.

Reikalinga elektros energija gali būti padauginta iš keturių šildymo energijos vienetų kiekvienam sunaudotam elektros energijos vienetui, o paleidus ir eksploatuojant, labai ekonomiška – ypač didesniems namams su pakankama izoliacija.

Sistemą sudaro trys dalys: kolektorius, pats šilumos siurblys (kur šilumokaitis vykdo savo magiją) ir paskirstymo sistema. Rezultatai šilumos atžvilgiu yra patikslinti specialiu šildymo valdymu. Žiemą šildymas gali būti „įjungtas“ gana nuolat, tai pažįstama visiems, turintiems grindinį šildymą (UFH) arba naudojant nakties tarifą. Radiatoriai, kai jie naudojami, yra didesni, vėsesni, tačiau šiluma lėtai ir ilgiau, nei įprasti radiatoriai.

Sistemą sudaro trys dalys: kolektorius, pats šilumos siurblys ir paskirstymo sistema. Rezultatai šilumos atžvilgiu yra patikslinti specialiu šildymo valdymu. Žiemą šildymas gali būti „įjungtas“ gana nuolat, tai pažįstama visiems, turintiems grindinį šildymą (UFH) arba naudojant nakties tarifą.

Šilumos kaupimas iš stabilios žemės temperatūros yra vadinamas geoterminiu šildymu. Tai atliekama per horizontalų kolektorių, sudarytą iš plastikinių vamzdžių, „uždaroje kilpoje“, negiliose tranšėjose, kurios yra du kartus didesnės už namo kvadratinę dalį. Vanduo cirkuliuoja per vamzdžius ir grįžta į šilumos siurblį šiltesnis, nei tada, kai jis išeidavo, nes jis paima šilumą iš žemės.

silumos-siurbliai
Elektrinis katilas, vandens šildytuvas. 3D iliustracija

Palikite atsiliepimą