Image default
Statyba ir remontas Vidaus ir išorės apdaila

Dekoratyvinis tinkas – savybės ir ką žinoti

Mūsų kultūroje susipina du aspektai – mokslas ir menas. Todėl norime ne tik stichijas atlaikančio ir patvarasu būsto, bet ir gražaus. Todėl daugelio dėmesį patraukia dekoratyvinis tinkas, kuris ne tik apsaugo fasadą, bet ir jį puošia. Dekoratyvinis tinkas gali būt naudojamas formuoti šiltinimo sistemos apdailos sluoksnį arba padengti jau esantį tradicinį tinką. Visas dekoratyvinio tinko savybes lemia rišamoji medžiaga kuri naudojama jo gamyboje. Chemine sudėtimi besiskiriantis tinkas gali būti silikoninis, akrilinis, mineralinis, silikatinis ir silikatinis-silikoninis. Visą galutinę fasado išvaizdą lemia tinko tekstūra ir jo padengimo būdas, bei frakcijos dydis. Todėl kiekvienas sau ras tinkamą ir geriausiai atrodantį sprendimą.

Tinko pagrindinės savybės yra nustatomos pagal specialų Europos standartą. Atsižvelgiama koks tinko vandens garų pralaidumas, vandens įgeriamumas ir savaiminio išsivalymo savybės. Tačiau kiekviena tinko rūšis pasižymi skirtingomis savybėmis. Mažiau priežiūros reikalauja akrilinis ir silikoninis tinkas dėka jų mažo vandens įgeriamumo. Taip susikaupus teršalams, jie lengvai nuplaunami aukšto slėgio vandens srove, o mineralinio ir silikatinio tinko mikrostruktūra kaupia purvą, todėl fasadą gali reikėti atnaujinti. Akrilinis ir silikoninis tinkas taip pat yra elastingesnis nei mineralinis ir silikatinis variantas. Pačioje akrilinio ir silikoninio tinko sudėtyje apstu ne tik vandens įgeriamuma mažinančių medžaigų, bet ir polimerų kurie didina mechaninį atsparumą. Mineralinio ir silikatinio tinko sugeriamumas ribojamas į jų sudėtį įdedant priedų. Akrilinis ir silikoninis tinkas taip pat dėl savo uždaros struktūros yra atsparus mikrobiologinei taršai, jo paviršiuje nesusidaro salygos augti grybeliui ir dumbliams. Silikatinio ir mineralinio tinko pH yra ypač aukštas, todėl susiformuoja natūralus apsauginis lygis, kuris gali būti dar labiau sustiprintas įdedant specialių priedų. Matomai mineralinis ir silikatinis tinkas pasižymi didesniu atsparumu, tačiau kitos tinko rūšys gali būti maišomos pagal užsakymą su papildomais priedais atsižvelgiant į jūsų poreikius.

Pilnai pasirūpinus tinko siūloma namo fasado apsauga reikia nepamiršti ir vizualinio tinkamumo. Silikatinis, silikoninis, akrilinis ir silikatinis-silikoninis tinkas gali būti bet kokio jūsų pageidaujamo atspalvio, na o mineralinio tinko spalvos nebus tokios intensyvios ir daugiau pastelinės. Silikatinis, silikoninis, akrilinis ir silikatinis-silikoninis tinkas savo sudėtyje neturi tokių medžiagų kaip kalkės ar cementas, todėl tik baigus darbus galite nesibaiminti, kad spalva bus išplauta lietaus. Silikatinis-silikoninis, silikoninis ir akrilinis tinkai priskiriami prie didesnio spalvos stabilumo dėl savo mažesnio šarmingumo ir jų spalvos išblunka lėčiau. Na, o dėl aukšto šarmingumo, mineralinis ir silikatinis tinkų tipas priskiriamas prie vidutinio spalvos išblukimo. 

Turėdami visą reikiamą techninę ir kitą informaciją galite laisvai rinktis geriausią variantą savo būstui. Gyvenkite ne tik kokybiškai ir patogiai, bet ir gražiai. 


Palikite atsiliepimą