Image default
Bendri patarimai Santechnika ir šildymas

Šilumos siurbliai Oras – Vanduo ir apie juos

Šilumos siurbliai tai puiki, taupi ir moderni šildymo alternatyva tinkanti tiek naujos, tiek senos statybos būstui. Jie savo veikimo principu yra tapatinami su oro kondicionieriais. Tik priešingai nuo oro kondicionierių, jų pagrindinis tikslas – šildyti patalpas. Šilumos siurbliai yra įrenginiai, kurie energijos išgavimui naudojasi gamtiniais šaltiniais kaip oras ir vanduo, o kartu tai yra viena ekonomiškiausių šildymo sistemų. Šios sistemos rengiamos ten,  kur nėra įmanoma įrengti žemės kolektoriaus arba giluminių gręžinių, taip pat juos renkasi žmonės kurie nori sutaupyti, nes šilumos siurbliai yra labai ekonomiški ir šios sistemos praktiškai nereikialauja jokių investicijų. 

Oras – vanduo sistema šilumos siurbliai tai įrenginiai, kurie gamina šilumą iš aplinkos oro, todėl šioje sistemoje itin svarbus faktorius yra oro temperatūra. Kuo mažesnis temperatūrų skirtumas tarp lauko ir vidaus, tuo efektyviau veikia oras-vanduo sistema. Oras-vanduo sistemos veikimo principas pagrįstas šilumos perkėlimu: aušinamas lauko oras, kas vėliau paverčiamas į šilumą. Ji per šilumokaitį perduodama specialiam skysčiui – freonui, kuris naudojamas šildyti pastato vidaus orą arba vandenį.

Šios sistemos dažniausiai yra įrengiamos ten, kur nėra įmanoma įrengti žemės kolektoriaus arba giluminių gręžinių. Taip pat juos renkasi žmonės kurie nori sutaupyti, nes šilumos siurbliai yra labai ekonomiški ir šios sistemos praktiškai nereikialauja jokių investicijų.

Šildymo sistemos oras-vanduo privalumai: šilumos siurblį nesudėtinga integruoti į bet kuria kitą namuose jau esančią šildymo arba karšto vandens sistemą; tai ekologiška sistema, kadangi nėra atviros liepsnos ir liepsnos šaltinio, visiškai nėra jokio apsinuodijimo tikimybės, nes freonas yra visiškai nekenksmingas; jai nereikalinga didelė nuolatinė priežiūrą, todėl namus galite palikti ir ilgesniam laikui. Skaitykite daugiau apie šilumois siurblius.

Rinkites iš plataus prekių asortimento https://katilusiluma.lt/prekes/.

Taip pat skaitykite

Katilai ir kaip išsirinkti geriausią katilą

admin

Dujiniai katilai – pakabinami ar pastatomi?

admin

Viskas apie katilus ir į būtiną ką atkreipti dėmesį renkantis

admin