Image default
Kiemo ir sodo priežiūra

Patarimai pavasariui – kaip užauginti morkas

Morkos yra viena iš populiariausių daržovių, augančių mūsų namų kiemuose. Jūs galite valgyti jas žalias, troškintas, išgarintas bei dėti į sriubas ir kitur.  Morka yra viena iš daržovių, kurią užauginti yra itin paprasta. Jos nereikalauja didelės priežiūros, todėl užsiauginti savo kieme šią darvožę yra labai nesudėtinga.

Paruošimo vieta

Svarbu yra, kad dirva būtu puri. Jei taip nebus, tuomet morkos užgaus storos, mažos ir šeriuotos. Galima naudotis durpes arba kokosą kartu su kompostu norit papurenti dirvožemį.

Tarpai

Morkos geriausiai auga, kuomet jų sėkla yra sodinama tiesiai į daržą. Norint, kad morkos užgautų storos ir didelės tarpai turėtų būti nuo 20 iki 30 cm.

Priežiūra

Pagrindinis dalykas, kurį reikia žinoti norint užauginti gausų derlių yra tinkamas drėgmės palaikymas dirvoje. Todėl skirkite šiek tiek laiko morkų priežiūrai ir rezultatai jus nudžiugins.

Derlius

Kaip žinoti, kada galima nuimti derlių, kai morkos nesimato? Dauguma morkų veislių pasiekia pilną suaugimą per 60 dienų. Tai nereiškia, jog nuėmus derlių ankščiau šio laiko morkos bus blogos ar mažiau skanios, tiesiog per tą laiką, jos tūrėtų pasiekti gerą dydį.

Nepamirškite šių dalykų auginant morkas

Būkite tikri, kad sodinate jas ten, kur gaus daug saulės šviesos. Triušiai ir kiti graužikai mėgsta valgyti šias daržoves, todėl pasirūpinkite, kad jos būtų apsaugotos.

Taip pat skaitykite

Teisingas gervuogių auginimas.

admin

Patarimai apie organinęs daržovęs pradedantiesiems

admin

10 dizaino patarimų sodininkystėje

admin