Image default
Kiemo ir sodo priežiūra

Morkos ir patarimai pavasariui kaip užauginti morkas

Morkos yra viena iš populiariausių daržovių, augančių mūsų namų kiemuose ar daržuose. Jūs galite valgyti jas žalias, troškintas, išgarintas bei dėti į sriubas ir kitur.  Morka yra viena iš daržovių, kurią užauginti yra itin paprasta. Jos nereikalauja didelės priežiūros, todėl užsiauginti savo kieme šią darvožę yra labai nesudėtinga. O ir pati morka yra toks ingridientas, kuris dera su labai daug skirtingų patiekalų. 

Paruošimo vieta

Svarbu yra, kad dirva būtu puri. Jei taip nebus, tuomet jos užgaus storos, mažos ir šeriuotos. Galima naudoti durpes arba kokosą kartu su kompostu norit papurenti dirvožemį. Tiesiog palaukite kol palis ir pūrenkite drėgną dirvą.

Tarpai

Svarbu yra neprisodinti morkų viena ant kitos. Morkos geriausiai auga, kuomet jų sėkla yra sodinama tiesiai į daržą. Norint, kad morkos užgautų storos ir didelės tarpai turėtų būti nuo 20 iki 30 cm.

Priežiūra

Pagrindinis dalykas, kurį reikia žinoti norint užauginti gausų derlių yra tinkamas drėgmės palaikymas dirvoje. Svarbu neperlieti per daug, tačiau vandens nepagailėti. Todėl skirkite šiek tiek laiko morkų priežiūrai ir rezultatai jus nudžiugins. Tačiau auginant gausų derlių, dažniausiai dirvos perenimui yra naudojama speciali technika.

Derlius

Kaip žinoti, kada galima nuimti derlių, kai pati morka nesimato? Dauguma morkų veislių pasiekia pilną suaugimą per 60 dienų. Tai nereiškia, jog nuėmus derlių ankščiau šio laiko morkos bus blogos ar mažiau skanios, tiesiog per tą laiką, jos tūrėtų pasiekti gerą dydį.

Nepamirškite šių dalykų auginant morkas

Būkite tikri, kad sodinate jas ten, kur gaus daug saulės šviesos. Saulės šviesa atlieką didelį vaidmenį daržovių augime. O ir triušiai ir kiti graužikai mėgsta valgyti šias daržoves, todėl pasirūpinkite, kad jos būtų apsaugotos. Taip pat pasirūpinkite, kad Jūsų vanduo yra tyras ir rinkites iš didelio vandens filtrų asortimento https://tyrasvanduo.lt/

Taip pat skaitykite

Daržovės kaip jas auginti ir naudingi patarimai

admin

Teisingas gervuogių/aviečių auginimas.

admin