Image default
Patarimai Jums ir Jūsų namams Statyba ir remontas

Kada verta susimastyti įsigyti vandens filtrą?

A: Jeigu vanduo į jūsų namus atiteka senais vamzdžiais. Ilgai ten užsibūdamas jis įsisavina organizmui kenksmingų ir net pavojingų medžiagų. Toks kenksmingas ir kietas vanduo prieš patenkant į vamzdžius gali būti traktuotas, kaip normalios kokybės, todėl leidžiama jį tiekti gyventojams, o procese, tekėdamas senais vamzdžiais gali užsiteršti ir netgi tapti nebevartojamas. Taip pat apie tai gali pranešti jūsų oda ir plaukai. Ant odos atsiradę pažeidimai nuo kietųjų metalų arba šiurkštūs ir sausi plaukai, dėl ištirpusios dvivalentės geležies.

B: Vanduo yra kietas. Kaip tai atskirti? Jeigu namuose vanduo nepakankamai minkštas paprasčiausiai išduoda kalkės virdulyje, besikaupiančios nuosėdos vonioje, kriauklėje ir net ant čiaupo, vonios kambaryje plytelių plyšiuose atsiradusios rūdys. Taip pat ne paslaptis, kad apie kalkėtą vandenį įspėja ir buitine technika, dažnas jos gedimas ir didelis kalkių kiekis.

C: Pastebite dažnus indaplovių, skalbimo mašinų ir vandens šaldytuvų gedimus. Žinoma, prietaisų gedimas nėra pagrindinis rodiklis, kadangi gali būti ir kiti veiksniai, tačiau kalkės yra vienas pagrindinių. Nukalkinimo filtrai naudojami vandens minkštinimui iki norimo lygio ir išvalymui nuo įvairių susikaupusių medžiagų bei organinių junginių, kurie nėra naudingi žmogaus sveikatai.

D: Vandens kokybė neaiški ar neatitinka rekomenduojamų normų. Neišvalytame vandenyje kaupiasi nitratai, sulfatai, geležis, manganas, kurie nėra naudingi žmogaus sveikatai. Jog vandenyje pastarųjų yra galime net neįtarti, kadangi toks vanduo gali būti skaidrus ir neskleidžiantis nemalonaus kvapo.

Taip pat skaitykite

Būsto renovacija

admin

Šilumos siurbliai

admin

Kiek vandens reikia gerti karštomis vasaros dienomis ir kas atsitinka, kai jo trūksta?

admin