Image default
Santechnika ir šildymas Statyba ir remontas

Viskas apie katilus ir į būtiną ką atkreipti dėmesį renkantis

Katilai tai pagrindinis šildymo sistemos įrenginiai jūsų namuose. Katilus neteisingai sumontavus ar pasirinkus gali ne tik blogai šildyt ir trumpai tarnaut, bet gali ir sukelti gaisrą ar net sprogimą.

Šiuolaikiniai centrinio šildymo katilai ekonomiški, lengvai aptarnaujami, o kai kurie net ekologiški. Tačiau tuo pačiu tai yra gana sudėtingi įrenginiai, kurie reikalauja pastovios priežiūros ir kūrenimo režimų laikymosi. Prieš pirkdami katilą, būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos pagrindinius rodiklius:

  • Numatomo apšildyti būsto plotas;
  • Numatoma naudojimui kuro rūšis;
  • Kamino matmenys;

Būsto plotas

Jeigu jūsų namas yra tvarkingai įrengtas (šilumine varža ne mažesnė negu 2,5) skaičiuojama, kad 1kW katilo galios gali apšildyti iki 10m² normalaus aukščio patalpos. Pirkdami katilą būtinai paprašykite parodyti lietuvišką kokybės sertifikatą, nes dėl užsienyje esančių kitokių vienetų ant etiketes galite matyti klaidingus rodiklius.

Numatoma naudojimui kuro rūšis

Katilai yra skirstomi į elektrinius, dujinius, skysto kuro (kūrenami dyzelinų), kieto kuro (kūrenami malkomis, anglimis, briketais) ir kombinuotus (yra galimybė kūrenti skirtingų rūšių kuru). Nedidelės kvadratūros namui geriausiai tiktu elektrinis katilas, nes jis saugus (nėra atviros liepsnos), nereikalauja ypatingos priežiūros ir paprasta eksploatacija. Jeigu šildoma kvadratūrą didesnė nei 100 kv.m., galima rinktis dujinį katilą, jeigu šalia yra įrengtas dujotiekis. Dujinio katilo galingumas leis apšildyti didesnį plotą, nei elektrinis.

Kieto kuro katilai yra patys populiariausi ir dažniausiai naudojami. Jie yra ekologiški, lyginant su skystu kuru kūrenamais katilais, ekonomiškumas, jeigu turite jėgų ir noro pasirūpinti malkų atsargomis.

Veikimo jėga dujiniams katilams prilygsta skysto kuro katilai. Tokio tipo katilą verta rinktis tada, kai turite didelės kvadratūros namą, o greta nėra dujotiekio. Šių katilų galingumo pakanka, kad apšildytų didelius gyvenamuosius pastatus ir jie reikalauja žymiai mažesnių išlaidų nei šildant elektriniu katilu. Tačiau šie katilai turi specifinių reikalavimų – jiems reikia įrengti reikalinga su gera ventiliacija, o ir eksploatacija reikalauja papildomos priežiūros.

Kombinuotą šildymo katilą galite kūrenti visų rūšių kuru, tai yra jų didelis pranašumas, nes pristigus vienos rūšies kuro, galite kūrenti kitu. Kita vertus šiuos katilus sudėtingą įrengti, remontuoti, o pati eksploataciją yra sudėtinga. Geriausia rinktis vienos rūšies kurą naudojantį katilą, kad užtikrinti optimaliausią NVK.

Kamino matmenys

Jeigu jums kyla abejonių dėl esamo kamino, prieš pirkdami katilą išsikvieskite specialistą, kad pamatuotų ir įvertintų kamino trauką.  Katilą prie kamino pajunkite su kylančiu, kuo mažiau alkūnių turinčiu dūmtakiu, kaip dažniausiai nurodyta katilų pasuose. Esant silpnesnei traukai – pasirinkite katilo modelį kuriam reikalinga silpnesnė trauka ir, kad pakraunant katilą į patalpas nepatektu dūmų  virš katilo pakuros įrenkite ventiliacijos gaubtą. Rinkites iš plataus katilų asortimento https://katilusiluma.lt/.

Taip pat skaitykite

Šilumos siurbliai Oras – Vanduo – trumpai apie juos

VizijaTau

Dujiniai katilai – pakabinami ar pastatomi?

VizijaTau

Katilai ir kaip išsirinkti geriausią katilą

VizijaTau