Image default
Patarimai Jums ir Jūsų namams

Vandens geležingumas ir kaip su juo susitvarkyti

Didesnės geležies susidarymą lemia daug problemų: tirpiems dvivalentės geležies junginiams veikiant su oro deguonimi, gaminasi rusvos spalvos trivalentės geležies hidroksidas. Vanduo įgauna rusvos spalvos ir tampa drumstas, blogėja jo skonis. Šios nuosėdos patenka į buitinę techniką, santechnikos įrenginius. Kai geležingas vanduo teka pro vamzdynus, juose pradeda kauptis geležies bakterijos, kitaip gelžbakterės, kurios mobilizuoja trivalentės geležies hidroksidą. Susikaupę šie elementai mažina vamzdynų skersmenį, pralaidumą. Bakterijos gali suteikti vandeniui nemalonų kvapą, o daugiau geležingų nuosėdų iš čiaupo pasirodo, kai vandens tiekimo sistemoje pasikeičia vandens slėgis.

Ką įtakoja geležingas vanduo ?

Dažniausiai odos problemas sukelia itin geležingas vanduo. Taip pat jeigu pajutote neaiškios kilmės pakitimus odoje, ar tiesiog pastebėjote, kad jūsų odos būklė pradėjo prastėti, nors ir gerai prižiūrima. Vanduo prisotintas geležimi gali sukelti net odos alergiją. Po prausimosi geležies dalelių lieka ir ant plaukų, todėl jie būna šiurkštesni.

Vanduo kuriame yra didelis kiekis geležies žaloja ne vien mūsų sveikatą, bet ir visus buitinius prietaisus:

  • Atsiranda rudų dėmių ant vonių, kriauklių, unitazų, indų, puodų vidinių sienelių.
  • Vanduo paruduoja ar/ir turi nemalonų kvapą.
  • Skalbiniai nusidažo rudomis arba geltonomis dėmėmis.
  • Induose, kuriuose laikomas vanduo, susidaro rudos nuosėdos.
  • Atsukus čiaupą po ilgesnio laiko, bėga rudas vanduo.

Vandenyje leistinas geležies kiekis ir kaip su juo susitvarkyti.

Leistina geležies norma geriamajame vandenyje yra 0,3mg/l. Deja, daugelyje Lietuvos vietų gruntiniame vandenyje yra daugiau geležies, tad tenka pasikliauti specialiais nugeležinimo įrenginiais, kitaip nugeležinimo arba mechaniniais filtrais.. Vandenyje yra dviejų rūšių geležies: viena Fe2+ – vandenyje ištirpusi geležis, kita Fe3+ (rūdys) – vandenyje neištirpusi geležis. Taigi dvi skirtingos rūšys geležies reikalauja ir skirtingų vandens filtravimo būdų. Neištirpusiai geležiai šalinti naudojamas mechaninio valymo filtras, o pašalinti ištirpusią geležį galima naudojant specialių dervų filtrais, nugeležinimo filtras. Rinkites iš plataus asortimento vandens filtrų https://tyrasvanduo.lt/. Taip pat sužinokite kada vertą įsigyti vandens filtrą.

Taip pat skaitykite

Dažniausios stogų iškilusios problemos ir jų sprendimai

admin

Nešvarus vanduo ir jo poveikis jūsų odai ir plaukams

admin

Vandens kiekis kurį reikia išgerti vasarą

admin