Image default
Kiemo ir sodo priežiūra

Patarimai apie organinęs daržovęs pradedantiesiems

Saulės šviesa

Saulė šviečia vidutiniškai 8 valandas per parą. Geriausia išsirinkti vietą kuri gautu nuo 4 iki 8 valandų saulės, tada bus geriausios sąlygos augalams augti, tai yra raktas į sėkmę jūsų darže.

Sodo dydis

Pradėti turint 10 kvadratinių metrų ploto yra gerai, bet turėti 25 kvadratinių metrų – dar geriau. Nepradėkite su per dideliu sodų, kadangi daugelis sodininkų kurie pradėjo su dideliais sodais tiesiog metė viską, todėl pradžiai geriausia pradėti su nedideliu.
Nepradėkite sodinti iškart begalę daržovių, vietoj daug pasirinkite keletą ir prižiūrėkite atidžiau juos, laikui bėgant iš jų galėsite pasodint kiek norėsite.

Žemė

Kai kurie sodininkai pradeda įsigydami puikios dirvos, tačiau norint pagaminti geros dirvos reikia pridėti ant viršaus tos pačios žemės keletą centimetrų kompostą, išlaikant 2-4 centimetrų sluoksnį šiaudų ar lapų (ne žievės, medžio ar akmenų), ir teikti tinkamą vandenį.

Tręšimas

Jums prireiks keleto metų, kol sukursite gerą dirvą savo sodui ir šiuo metu, jei jūs kuriate savo naują daržovių sodą, galite pasinaudoti skystomis trąšomis, jos labai naudingos. Rekomenduojama mineralų ir žuvies trąšų. Jie duoda plataus spektro maistinių medžiagų dirvai. Jie yra naudojami augimo sezono metu, bei profilaktiškai kartą per mėnesį.

Taip pat skaitykite

Patarimai nuo vapsvų, vasaros sezono pasiruošimas

admin

Kaip prižiūrėti augalus per karščius?

admin

Kaip vasarą vėsinti šiltnamį?

admin