Image default
Kiemo ir sodo priežiūra

Daržovės kaip jas auginti ir naudingi patarimai

Saulės šviesa

Infraraudonieji spinduliai – nematomi; jie šildo žemės paviršių ir sudaro sąlygas augalams augti ir vystytis. Daržovės ir saulė yra neatsiejami kartu. Saulė šviečia vidutiniškai 8 valandas per parą. Geriausia išsirinkti vietą kuri gautu nuo 4 iki 8 valandų saulės, tada bus geriausios sąlygos augalams augti, tai yra raktas į sėkmę jūsų sode. Kai trūksta šviesos, bet pakanka šilumos, daigai, ypač kopūstų ir pomidorų, labai ištįsta, užauga dideli stiebai.

Sodo dydis

Pradėti turint 10 kvadratinių metrų ploto yra gerai, bet turėti 25 kvadratinių metrų – dar geriau. Nepradėkite su per dideliu sodų, kadangi daugelis sodininkų kurie pradėjo su dideliais sodais tiesiog metė viską, todėl pradžiai geriausia pradėti su nedideliu.
Nepradėkite sodinti iškart begalę daržovių, vietoj daug pasirinkite keletą ir prižiūrėkite atidžiau juos, laikui bėgant iš jų galėsite pasodint kiek norėsite.

Žemė

Kai kurie sodininkai pradeda įsigydami puikios dirvos. Tačiau norint pagaminti geros dirvos reikia pridėti ant viršaus tos pačios žemės keletą centimetrų kompostą. Būtinai išlaikykit 2-4 centimetrų sluoksnį šiaudų ar lapų (ne žievės, medžio ar akmenų), ir teikti tinkamą vandenį sodui.

Tręšimas

Jums prireiks keleto metų, kol sukursite gerą dirvą savo sodui. Šiuo metu, jei jūs kuriate savo naują daržovių sodą, galite pasinaudoti skystomis trąšomis, jos labai naudingos. Daržovės mėgsta trąšas. Rekomenduojama mineralų ir žuvies trąšų. Jie duoda plataus spektro maistinių medžiagų dirvai. Jie yra naudojami augimo sezono metu, bei profilaktiškai kartą per mėnesį. Trešimas mėšl, tai svarbiausia organinė trąša. Su juo į dirvą patenka net apie 70 proc. augalams reikalingų maisto medžiagų. Taip pat skaitykite patarimus kaip pasodinti sukeltinį augalą.

Taip pat skaitykite

Teisingas gervuogių/aviečių auginimas.

admin

Vapsvos ir patarimai vasaros sezonui kaip jas

admin

Būsto renovacija

admin