Image default
Dizainas Kiemo ir sodo priežiūra

Sodininkystė ir 10 sodo patarimų kaip palaikyti gražų dizainą

Norint įgyvendinti savo idėja sodinant augalus, būtina atsižvelgti į keletą svarbių detalių. Reikia pagalvoti apie visus metų laikus, bei ką gali iškrėsti jums gamta, be to, reikia tinkamai išdėstyti augalų vietas ir jų kiekį. Sodininkystė gali būti tikras iššūkis iš dizaino pusės. Apačioje rasite šiek tiek patarimų, kaip palaikyti gražų dizainą sodinant augalus.

1.Pamėginkite padidinti kiekį tų pačių augalų, tai – geriau, negu prisodinti įvairiausių rūšių po vieną. Kitaip, savo sodininkystė galite atnešti energijos į savo sodą.

2.Sodinkite augalus nelyginiais skaičiais, žinoma jeigu jau viršyjote dešimties skaičiaus ribą, galite praleisti šią taisyklę.

3.Maišykite augalų tekstūras. Kombinuokite augalus su dideliais lapais ir augalus su mažais lapais, padarydami savo sodą įdomesniu ir dinamiškesniu.

4.Apsvarstykie visų augalų aukščius. Būtent atkreipkite dėmesį į pačius mažiausius,
kurie būna išsirikiavę priekyje. Tai palengviną priežiūrą ir pagerina bendrą vaizdą.

5.Pripildykite savo vagą augalais. Tai ne tik apribos piktžolių augimą, bet padaro jūsų sodą gražiu. Ar jūs tikrai norite žiūrėti į tuščias vagas?

6.Nepamirškite ir žiemos sezono. Tinkami pasirinkimai galėtų būti : uogos, įdomios įvairios šakelės, žievės, ,,plaukiojanti’’ žolė.

7.Pasirinkdami spalvas, apsiribokite savo pasirinkimus ties konkrečiomis temomis. Vienspalvėmis spalvomis, bei tokimis kurios papildytų vieną kitą ir panašiai.

8.Augalai turi būti surūšiuoti. Kodėl neturėti dviejų, tryjų ar netgi penkių eilių augalų savo sode?

9.Jeigu turite ilgesnę eilę pripildyti,neapsiribokite ties vieną rūšimi, susikūrkite kokį nors stilių ir pamaišykite skirtingų rūšių .

10.Padarykite gražią kompoziciją augalų formų. Sodininkystė gali būti visiškas atsipalaidavimas, tiek sodinant tiek džiaugiantis jau pasodintais augalais. Įdėkite į savo sodą biški įvairovės, įmaišydami skirtingų formų augalų, tik būkite tikri, kad jie derą.

Taip pat skaitykite

Langai iš plieno – kažkas kito

admin

Kaip vasarą vėsinti šiltnamį ir kokios yra sistemos?

admin

Interjero dizaino tendencijos 2019 (I dalis)

admin