Image default
Patarimai Jums ir Jūsų namams Santechnika ir šildymas

Vandens filtrai: kokius rinktis geriausiai?

Iš krano bėgantis vanduo, kartais būna ne pačios geriausios kokybės, tuomet renkamasi vandens filtrai, kurie išvalo vandenį ir pagerina jo kokybę. Kokių gi filtrų būna ir kokį vertėtų rinktis?

Mechaniniai filtrai

Šių filtrų paskirtis yra sulaikyti vandenyje esančias mechanines priemaišas ir suteikti vandeniui skaidrumo. Mechaniniai filtrai išvalo vandenį nuo kietųjų dalelių – smėlio, molio rūdžių bei kitokių priemaišų. Šie filtrai turi keičiamas kasetes, kurios priklausomai nuo vandens užterštumo yra keičiamos kas 2 – 6 – 12 – 18 mėn. Mechaniniai filtrai gali būti automatiniai, kurie yra užpildyti įvairių frakcijų smėliu, surenkančiu mechanines priemaišas.Toks filtruotas vanduo tampa skaidresnis ir švaresnis, taip pat užtikrinama prevencija dėl ilgesnio eksploatacijos laiko santechninei ir buitinių prietaisų įrangai, kuri naudoja vandenį.

Vandens nugeležinimo filtrai

Dažniausiai pastebimi ir juntami geležingo vandens požymiai. Nemalonus kvapas, aiškiai matoma ruda ar rusva spalva. Toks vanduo palieka sunkiai įveikiamas rūdžių dėmės bei gadina buitinius prietaisus, santechniką, vonios ir virtuvė įrangą. Vienas dažniausių būdų naudojamų šalinti geležį yra oksidacija. Tai procesas, kurio metu geležies šalinimas vyksta naudojant natūralią dvivalentės geležies savybę oksiduotis, kai Fe2 jungiasi su oru ir įgauną Fe3 formą(rūdis). Vėliau šias daleles filtras pašaliną į nutekamąją sistemą.

Vandens minkštinimo filtrai

Šie filtrai yra naudojami, norint pašalinti kalcio ir magnio druskų perteklių, dėl kurio kaupiasi kalkės. Šiuose filtruose vyksta cheminė reakcija, kurios metu kalcis bei magnis pašalinamas, o vietoj jų atsiranda natrio jonai. Reakcijos metu susidaro netirpių druskų, kurios surenkamos į filtrą ir vėliau pašalinamos į kanalizaciją. Geriamasis vanduo būna turtingas natriu.

Kiti vandens filtrai

Šiuolaikinės technologijos leidžia gerinti vandens kokybė ir valyti jį, nuo beveik visų nereikalingų priemaišų vandenyje. Taip pat yra filtrų kurie statosi po jūsų kriauklę ir filtruoją tik geriamą vandenį arba galite įsigyti filtrus kurie nesistato ir nesijungia į vandens įvadą, o yra kaip talpa, į kurią pripilate vandenį ir jis prasifiltruoja. Rinkoje yra daugybė įvairiausių filtrų, tačiau prieš priimant sprendimą vertėtų kreiptis į specialistus. Rinkites iš plataus vandens filtrų asortimento https://tyrasvanduo.lt/ .