Image default
Patarimai Jums ir Jūsų namams

Patarimai ketinantiems balkone įsirengti mini sodą

Ne visi turime sodą, kuriame vasarą galime užsiauginti daržovių, o galbūt nėra galimybės skirti laiko vykti į sodą ir prižiūrėti, lieti augalus. Jei jūs gyvenate daugiabutyje, tuomet čia gali puikiai pasitarnauti jūsų balkonas. Pateiksime kelis patarimus, planuojantiems įsirengti mini sodą balkone.

Sprendžiant, kokius augalus auginsite, turite prisiminti, kad jiems būtų komfortiška ir užtektų saulės šviesos. Jei saulė pasirodo praėjus keturioms valandoms nuo vidurdienio, tuomet geriau apsiriboti pavėsį mėgstančiomis žolelėmis – raudonėliais, melisomis, peletrūnais, čiobreliais. Taip pat pavėsį mėgstanti daržovė yra salota. Jų lapai užaugs nedideli, tačiau išliks švelnūs.

Jei saulė jūsų balkone šviečia visą dieną, tuomet pasirinkimas kokius augalus auginti prasiplečia. Taip pat vertėtų įvertinti, kiek laiko galėsite skirti palieti augalams. Didžioji dalis Lietuvoje populiarių augalų mėgsta saulę ir drėgmę: pomidorai, braškės, paprikos, avietės ir t..t.

Sodinti patartina žemaūgius augalus, geriausia ne aukštesnius kaip 0,5 m. Vertėtų rinktis vyšninius pomidorus ir svyrančių braškių rūšį. Taip pat įvertinkite erdvę, kiek vazonų tilps, ar jie neužgoš vienas kito ir galiausiai, ar bus jums vietos praeiti ir palieti augalus.

Taip pat svarbus aspektas yra pasirūpinti, kad vazonuose esanti žemė būtų patręšta. Parduodamuose žemės pakuotėse didžioji dalis yra durpės, todėl reikia pasirūpinti tręšimu. Augalų šaknys esančiuose loveliuose, dėžėse ar vazonuose neturi iš kur pasisavinti reikalingų medžiagų, todėl reikia reguliariai patręšti žemė organinėmis ir neorganinėmis medžiagomis, tačiau tai daryti saikingai ir nepiktnaudžiauti.

Taupant vietą galite rinktis vertikalius kelių aukštų vazonus. Jei iš balkono atsiveria gražus vaizdas, tuomet jus galėsite pusryčiams atsigerti kavos savo balkone tarp žaliuojančių augalų.

Taip pat skaitykite

Patarimai nuo vapsvų, vasaros sezono pasiruošimas

admin

Būsto renovacija

admin

10 dizaino patarimų sodininkystėje

admin