Image default
Patarimai Jums ir Jūsų namams

Vandens kiekis kurį reikia išgerti vasarą

Dažnai girdime, kad žmogui per dieną reikia suvartoti ne mažiau kaip 2 litrus vandens. O vasarą, kai karščiai taip alina, reikia išgerti net daugiau skysčių negu nustatytą normą. Tačiau kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, todėl taikyti visiems šią normą būtų klaidingą.

Vasarą karštomis dienomis, prakaituodami netenkame daug skysčių. Būtent todėl patariama vartoti kuo įmanoma daugiau skysčių. Kiek reikėtų jo išgerti esant tokiems dideliems karščiams? Vieno atsakymo, kokį kiekį vandens turėtume išgerti karštą dieną nėra ir negali būti. Viskas priklauso nuo to, kiek intensyviai judame ir prakaituojame, ką valgome ir geriame.

Taisyklė, kuria galima vadovautis kiekvienam yra tokia, jog reikia gerti tokį kiekį, kad būtų poreikis nueiti į tualetą. Tai reiškia, kad organizmui užtenka vandens ne tik vėsintis(prakaituoti), bet dar ir lieka jo pašalinti per inkstus.

Trūkstant vandens organizme yra jaučiamas silpnumas, galvos svaigimas, troškulys, kartais ir širdies virpėjimas. Taip pat sumažėja šlapimo kiekis ir jis tampa tamsiai geltonos spalvos. Tai yra pagrindiniai požymiai, kurie išduoda, kad yra skysčių stygius.

Vandens balansą reguliuoja nervų ir endokrininės sistemos. Jei yra pašalinama daugiau skysčių nei gauta(pavyzdžiui prakaituojant), tuomet kraujyje padidėja natrio, kalio ir chloro koncentracija. Galvos smegenys gauna signalą ir mes imame jausti troškulį.

Kas yra dehidratacija? Dehidratacija tai, skysčių kiekio organizme sumažėjimas, kai jo organizme lieka mažiau negu fiziologinė norma. Paprastai dehidratacija vadinama, kai ima trikti normali fiziologinė veikla. Nėra jokių ypatingų ar specialių dehidratacijos prevencijos priemonių. Vienintelis dalykas yra padidinti skysčių kiekį karštomis vasaros dienomis, kad būtų palaikoma skysčių pusiausvyra. Pavyzdžiui, jei per dieną išgeriate 3-5 stiklines, tai karštomis vasaros dienomis pasistenkite šį kiekį padidinti iki 6-10 stiklinių per dieną. Taip pat skaitykite apie vandens problemas ir kada verta įsigyti vandens filtrus?

Taip pat skaitykite

Nitratai vandenyje, jų poveikis ir šalinimas

admin

Vandens problemos ir kada verta įsigyti vandens filtrus?

admin

Geoterminis šildymas ir 10 mitų apie jį

admin