Image default
Kiemo ir sodo priežiūra

Kaip prižiūrėti augalus per karščius?

Šią vasarą oro temperatūra siekia rekordus. Alinanti kaitra tikras galvos skausmas, kuris priverčia dažniau laistyti augalus. Tačiau kaip tai daryti tinkamai, nepakenkiant?

Vertėtų būti atsargesniems saulėtą ir karštą vasaros dieną. Liejant augalus netinkamu metu, galite juos nudeginti. Vandens lašai sukuria padidinamojo stiklo efektą, todėl augalai nespėja jo pasisavinti ir saulė nudegina. Būtent dėl šios priežasties nepatariama lieti augalų vidurdienį, kuomet saulė yra kaitriausia. Laistyti augalus geriausia vėlai vakare arba anksti ryte, nes tuomet saulė dar nespės pakenkti augalams. Tačiau jei nėra galimybės paskirstyti laiko laistymui, laistykite ir vidurdienį, nes taip bus geriau, negu iš viso nepalieti augalų.

Taip pat venkite laistyti dažnai ir mažai, nes tuomet susiformuos paviršinė šaknų sistema ir augalai nesugebės pasisavinti vandens iš gilesnių sluoksnių. Taisyklingai laistant vanduo turi sudrėkinti gruntą iki šaknų gylio. Tuomet formuojasi gilesnė šaknų sistema ir augalai tampa atsparesni sausrai. Išimtis iš šios taisyklės yra šakniavaisiai(morkos, ridikėliai, burokėliai ir pan.). Juos reikia laistyti dažnai ir neleisti, kad dirva išdžiūtų, kitaip daržovės taps kietos ir suskeldės.

Itin šaltas vanduo karštą dieną gali pakenkti augalams. Jei yra galimybė, tuomet prileiskite vandens į talpą, kad per dieną jis sušiltų ir tuomet vakare paliekite augalus su jau įšilusiu vandeniu.

Svarbus yra ir pats laistymo būdas. Rinkitės laistymo būdą, kuris labiausiai aprūpintų šaknis drėgme ir stengites pasirūpinti, kad vanduo, kuo mažiau išgaruotų. Laistant patariama susitelkti į šaknis. Norint išsaugoti drėgmę dirvoje, patariama purenti dirvą, nes tuomet yra suardomi kapiliarai, kuriais vanduo kyla iš gilesnių grunto sluoksnių. Purenti galima kitą dieną po laistymo, ne giliau kaip 5 cm.

Taip pat skaitykite

10 dizaino patarimų sodininkystėje

admin

Patarimai pavasariui – kaip užauginti morkas

admin

Patarimai apie organinęs daržovęs pradedantiesiems

admin