Image default
Patarimai Jums ir Jūsų namams

Iš kur atsiranda kalkės ir kaip su jomis kovoti?

Dažnas žmogus skundžiasi, jog namuose kaupiasi kalkės. Kietas vanduo džiovina odą ir jame prastai putoja muilas, taip pat kriauklės, vonia ar buitinė technika, kuri naudoja vandenį, yra apsinešusi baltomis nuosėdomis. Visi ieško sprendimų būdų, kaip tai mažinti, tačiau ar susimąstėte, kodėl atsiranda kalkės?

Vanduo yra ypač imlus ir galintis prisisotinti kone visų egzistuojančių cheminių elementų. Daugiau nei 60% žemėje esančio vandens sudaro požeminis vanduo, kuris skverbdamasis gilyn, iš grunto prisisotina įvairiausių mineralų, o tame tarpe ir magnio bei kalcio. Šių druskų koncentracijos kiekis vandenyje lemia vandens kietumą. Būtent dėl kalcio ir magnio pertekliaus formuojasi kalkių nuosėdos, atsiranda aiškiai pastebimos baltos dėmės, o iš dušo ir čiaupų, dėl užkalkėjimo itin silpnai bėga vanduo.

Kalkės susidaro esant kietam vandeniui. Vanduo, kuris turi iki 20mg/l druskų yra laikomas minkštu, tačiau jei yra 80-120 mg/l vanduo yra kietas.

Yra trys vandens kietumo rūšys. Karbonatinis kietumas, kurį lemia kalcis, magnis ir geležies rūgštieji karbonatai gali būti lengvai sumažinamas kaitinant vandenį. Hidokarbonatai skyla ir kalcio bei magnio karbonato dalelės nusėda. Nekarbonatinis kietumas arba nuolatinis kietumas, kurį lemia vandenyje ištirpusios kalcio arba magnio druskos negali būti panaikintas virinant vandenį. Ir paskutinė rūšis – suminis vandens kietumas apibūdinamas, kaip karbonatinio ir nekarbonatinio kietumo suma. Nekarbonatinis kietumas yra šalinamas su soda, natrio fosfatu ir natrio šarmu. Šios medžiagos su magnio ir kalcio jonais sudaro netirpius arba mažai tirpius junginius.

Galime pasidžiaugti, kad šių dienų technologijos yra toli pažengusios ir gali pasiūlyti tokius sprendimus, kurie padės mažinti kalkių nuosėdas namuose, tačiau tai atliks nepakenkiant jūsų vandens kokybei, todėl jis bus tinkamas vartoti. Vandens minkštinimo filtrai yra puiki išeitis, norint visiškai atsikratyti kalkių ir jų nuosėdų. Rinkites iš plataus vandens filtrų asortimento https://tyrasvanduo.lt/.

Taip pat skaitykite

Santechnikos patarimai ir galimi nuostoliai

admin

Vandens geležingumas ir kaip su juo susitvarkyti

admin

Būsto renovacija

admin