Image default
Kiemo ir sodo priežiūra

Kaip vasarą vėsinti šiltnamį ir kokios yra sistemos?

Ši vasarą mus ypatingai džiugina karštais orais. Tačiau tai gali sukelti didelių problemų augalams. Ypatingai tokiais karštais orais kenčia augalai, kurie auga šiltnamį. Dabar ypatingai populiarūs polikarbonato šiltnamiai. Patvarūs ir ganėtinai lengvai pastatomi šiltnamiai tarsi termosai išlaiko šilumą. Tačiau kartais kaitra gali būti tokia aukšta, jog augalai tiesiog išdegs, jei nebus vėdinamą.

Vienas lengviausių ir patikimiausių būdų yra užtamsinti šiltnamį. Tai galima padaryti iš išorės apipurškiant kreidos tirpalu (200g kreidos į 10l vandens). Taip karštis viduje sumažės ir bus vėsiau. Tai nebrangus ir saugus būdas, o karščiui atvėsus bus galima lengvai nuplauti kreidą arba palaukti kol tai padarys lietus. Ant šiltnamio nereikėtų purkšti kalkių, jos sunkiai nusiplauna. Verta paminėti ir tai, jog kreidos tirpalas turi ir trūkumų. Daržovėse bus mažiau cukraus, o pomidorai labiau stiebsis į saulę.

Labiau atvėsinti šiltnamius gali padėti virš stogo įrengti purkštukai. Iš jų vanduo patenka ant stiklo ir juo tekėdamas aušina šiltnamį. Taip pat galima pridengti užuolaidomis iš spinduliams nelaidžios medžiagos(aliuminio, folijos, specialios sintetinės medžiagos ir kt.). Prireikus šios užuolaidos gali būti sutraukiamos horizontaliai arba praskleidžiamos.

Taip pat veiksmingas vėsinimo būdas yra dirbtinio rūko sistema. Ji veikia, kai vandentiekyje yra 1,25 atmosferų spaudimas. Įjungus vandenį po šiltnamį pasklinda rūkas, kuris mažina temperatūra, tačiau taip pat yra palaistomi augalai. Vienintelis trūkumas, kad pomidorams drėgmė ant lapų netinka, tačiau agurkams tai padeda užauginti gausų derlių.

Žinoma, geriausia, kuomet vėdinimas gali vykti per stogą atvėrus viršutinius langus(jei tokie yra). Tuomet vėdinimas yra efektyvus, nes karštas oras, kuris susikaupia viršuje yra pašalinamas, o tai padeda atvėsinti oro temperatūrą. Taip pat skaitykite būdus kaip prižiūrėti augalus per karščius.

Taip pat skaitykite

Patarimai ketinantiems balkone įsirengti mini sodą

admin

Sodininkystė ir 10 sodo patarimų kaip palaikyti gražų dizainą

admin

Kaip prižiūrėti augalus per karščius ir juos apsaugoti?

admin