Image default
Patarimai Jums ir Jūsų namams Santechnika ir šildymas

Kas yra geoterminis šildymas ir kaip tai veikia?

Geoterminis šildymas yra šilumos energijos paėmimas iš gamtos ir panaudojimas patalpoms šildyti.

Kaip geoterminis šildymas ir aušinimas veikia

Lauko temperatūra svyruoja keičiantis metų laikams, bet požeminė temperatūra nesikeičia taip stipriai, dėka žemės izoliacinių savybių. Nuo keturių iki šešių pėdų po žeme, temperatūra santykinai pastovi visus metus. Geoterminė sistema, kuri dažniausiai susidaro iš patalpų vėdinimo įrenginio, užkastos vamzdžių sistemos ir siurblių.

Turėkite omenyje, kad geoterminė ŠVOK sistema neturėtų būti maišoma su ‘’geoterminę energiją’’, nes tai procesas, kuris vyksta komunalinėse paslaugose ir naudoja skirtingus procesus, paprastai kaitinant vandenį iki virimo.

Vamzdžiai kurie naudojami žemės kilpai, dažniausiai yra pagaminti iš polietileno ir gali būti užkasti po žemę horizontaliai ir vertikaliai, priklausomai nuo charakteristikos sklypo. Jeigu vandeningasis sluoksnis yra, inžinieriai gali siūlyti pritaikyti ‘’atviros kilpos‘’ sistemą, kurioje gręžinys yra pragręžtas į požeminį vandenį. Vanduo pumpuojamas keliauja per šilumokaitį ir tuomet yra grąžinamas į tą patį vandeningąjį sluoksnį.

Žiemos metu, skysčiai cirkuliuoja per žemės kilpos sistemą arba sugeria prikauptą šilumą iš žemės ir sulaiko viduje. Vidinis blokas suspaudžia šilumą iki aukštesnės temperatūros ir platina ją visame pastate, lyg būtų įjungtas kondicionierius atvirkštiniu režimu. Vasarą, geoterminė ŠVOK sistema traukia šilumą iš pastato ir siunčia per žemės kilpą/pompą, kur patalpiną šilumą į vėsesnį vandeningąjį sluoksnį.

Skirtingai nuo įprasto šildymo ir aušinimo sistemų, geoterminė ŠVOK sistema, nedegina iškastinio kuro, kad tiektų šilumą, ji paprasčiausiai perkelia šilumą į ir iš žemės. Elektra naudojama tik valdyti ventiliatorius, kompresorių ir pompą.Geoterminio aušinimo ir šildymo sistemos turi trys pagrindinius komponentus: šilumos-siurblio agregatą, skysčių šilumos apykaitos terpė (atvira arba uždara) ir oro tiekimo sistema (ortakynas) ir/arba spinduliavimo šildymas (grindyse ar kitoje vietoje).

Efektyvumas

Geotermine sistema, kaip ir visos kitokios rūšies pompos efektyvumą įvertinta pagal jų efektyvumo koeficientus, arba kitaip tariant COP. Tai puikus būdas sužinoti, kiek energijos pereina per sistemą ir kiek sunaudoja. Dauguma geoterminių šildymo pompų sistemų turi COPs nuo 3.0 iki 5.0.

Priežiūra

Geoterminės sistemos reikalauja mažai techninės priežiūros. Kai yra tinkamai sumontuoti žiedai, jie gali tarnauti daugelį metų. Įrenginio ventiliatorius, kompresorius ir siurblys patalpoje yra apsaugoti nuo įvairių oro stichijų, todėl turėtų tarnauti ilgai ir sėkmingai. Taip pat skaitykite mitus apie geoterminį šildymą.

Taip pat skaitykite

Privalumai ir trūkumai medžio granulių, granulinių krosnių

VizijaTau

Geoterminis šildymas ir 10 mitų apie jį

VizijaTau

Namo apšiltinimas – celiuliozė ar stiklo vata ?

VizijaTau

Palikite atsiliepimą