Image default
Santechnika ir šildymas

Geoterminis šildymas ir 10 mitų apie jį

Geoterminės ŠVOK sistemos jau yra naudojamos daugiau negu 60 metų Amerikoje ir už jos ribų. Ši sistema naudojama kartu su gamta, o ne prieš ją ir neskleidžia jokių šiltnamio dujų. Geoterminis šildymas naudoja mažesnį kiekį elektros veikti, nes yra sujungtas su žemės vidutinę temperatūrą. Skaitykite apie kas yra geoterminis šildymas.

Geoterminiai ŠVOK paneigti mitai

1.Geoterminės ŠVOK sistemos nėra laikomos atsinaujinančiomis technologijomis, kadangi naudoja elektrą.

Faktas: geoterminė ŠVOK sistema naudoja tik vieną vienetą elektros, iškeliant visą tai iki penkių vienetų aušinimo arba šildymo iš žemės į pastatą.

2. Fotoelektros ir vėjo energijos yra palankesnės atsinaujinančios energijos technologijos, palyginti su geoterminių ŠVOK sistemomis.

Faktas: geoterminės ŠVOK sistemos panaikina keturis kartus daugiau kilovatvalandžių suvartojimo iš elektros tinklo per eurą, negu fotoelektros ir vėjo energijos prideda prie elektros tinklo. Tos kitos technologijos, gali tikrai sužaisti svarbią rolę, bet geoterminės ŠVOK yra dažnai pigiausias būdas sumažinti poveikį aplinkai, kondicionavimo erdvėse.

3. Geoterminis ŠVOK reikalauja daug kiemo ar nekilnojamo turto kuriame būti galima padėti polietileno vamzdžių, žemės kilpų.

Faktas: priklausomai nuo charakteristikos sklypo, žemės kilpos gali būti užkasamos vertikaliai, reiškia tik truputi paviršiaus reikia. Arba, jeigu yra galimybė panaudoti vandeningą sluoksnį, į kurį būtų galima įmerkti, tik mažiau nei pusę kvadratinio metro, nekilnojamo turto reikia. Atminkite, vanduo grįžtą į vandeningąjį sluoksnį, iš kur jis atėjo, po to, kelias per šilumokaitį. Todėl nėra „panaudotas“ arba kitaip neigiamai paveiktas.

4. Geoterminio ŠVAC šilumos pompos sukelia daug garso

Faktas: sistemos veikia labai tyliai ir nėra jokios kitos įrangos, kuri trukdytų kaimynams.

5. Geoterminė sistema laikui bėgant galiausiai susidėvi.

Faktas: žemės kilpos gali nesusidėvėti daug kartų. Šilumos mainų įranga, įprastai gyvuoja dešimtmečius, kadangi yra pastato viduje. Kai reikia jį pakeisti, išlaidos yra daug mažesnės, negu sumontuoti visą naują geoterminės sistemos įrangą, kadangi kilpos ar gręžinys yra brangiausiai kainuojantis įrenginys.

6. Geoterminės ŠVAC sistemos veikia tik šildymo režimu.

Faktas: jie veikia taip pat efektyviai ir aušinimo režimu ir gali būti suprojektuoti, kad nereikalautu papildomo, atsarginio šildymo šaltinio, jeigu norima. Visgi kai kurie klientai, nusprendžia, kad tai yra pigiau turėti mažą atsarginę sistemą, tik būtent šalčiausioms dienoms, jeigu tai reiškia, kad jų kilpos bus mažesnės.

7. Geoterminis ŠVAC sistemos negali šildyti vandens, baseino ir namo tuo pat metu.

Faktas: sistemos gali būti sukurtos apdoroti keletą krovinių tuo pačiu metu.

8. Geoterminės ŠVAC sistemos sukelia šaltnešio linijų į žemę.

Faktas: dauguma sistemų naudoja tik vandenį kilpose ar linijose.

9. Geoterminės ŠVAC sistemos naudoja daug vandens.

Faktas: geoterminės sistemos iš tikrųjų nenaudoja išvis vandens. Jeigu vandeningasis sluoksnis naudojamas keisti šilumą su žemę, visas vanduo grąžinamas į tą patį sluoksnį.

10. Geoterminės ŠVAC technologijos nėra finansiškai įmanomos be federalinių ir vietinių mokesčių lengvatų.

Faktas: vietinės ir federalinės valdžios paskatos paprastai sudaro nuo 30 iki 60 proc., visos geoterminės sistemos kainos, kurios dažnai gali sudaryti pradinę kainą. Standartinis oro šaltinis ŠVAC sistemos kainuoja apie 2500 Eur už toną šildymo ar aušinimo talpos, naujų statybų metu (namas sunaudoja vidutiniškai nuo vienos iki penkių tonų). Geoterminės ŠVAC sistemos kainą prasideda nuo maždaug 4000 Eur už toną ir gali užkilti iki 6500 – 7000 Eur. Visgi, naujų įrengimų praktika mažina išlaidas, iki to taško, kad kaina priartės prie tradicinių sistemų kainų. Taip pat rinkites iš plataus katilų asortimento https://katilusiluma.lt/.

Taip pat skaitykite

Kas yra geoterminis šildymas ir kaip tai veikia?

VizijaTau

Kokia grindų danga yra geriausia, norint įsirengti grindų šildymą?

VizijaTau

Kada vandens filtrai yra reikalingi jūsų namuose?

VizijaTau

Palikite atsiliepimą