Image default
Statyba ir remontas

Dujiniai katilai – pakabinami ar pastatomi?

Paskutiniu metu populiariausia šildymo sistema yra dujiniai katilai. Pagrindinės priežastys, kodėl taip yra: aukštas naudingumo veikimo koeficientas, mažas dujų sunaudojimas, saugus katilo darbas bei finansiškai tenkinantis šildymo variantas. Skaitykite kaip išsirinkti tinkamą katilą.

Dujiniai katilai gali puikiai tarnauti tiek dideliuose tiek mažuose gyvenamuosiuose būstuose. Dažniausiai atsižvelgiama į kelis veiksnius: koks turėtų būti katilo galingumas, naudingumo koeficientas, kaip turėtų būti ruošiamas karštas vanduo. Šiuos kriterijus atitinka dauguma katilų, todėl aptarkime, kuo skiriasi pakabinami ir pastatomi dujiniai katilai.

Pastatomi dujiniai katilai

Šių katilų šilumokaičiai dažniausiai yra iš ketaus arba plieno. Katilai su ketiniu šilumokaičiu yra didesnės galios ir gali būti naudojami komercinės paskirties patalpoms apšildyti. Šie katilai pasižymi ilgaamžiškumu, tačiau realizacijos kaštai yra didesni nei pakabinamo dujinio katilo. Pastatomi dujiniai katilai gali būti vieno kontūro (tik šildymui) ir dviejų kontūrų (šildymui ir buitinio karšto vandens ruošimui).

Pakabinami katilai

Šiuos katilus kartais apibūdina kaip – “miniatiūrinė katilinė”. Toks apibūdinimas yra vartojamas, nes katile yra degiklis, šilumokaitis ir valdymo prietaisas. Pakabinamame dujiniame katile yra įmontuotas vienas arba du cirkuliaciniai siurbliai, išplėtimo manometras, termometras bei saugų katilo darbą užtikrinanti sistema. Pagrindinis privalumas yra kompaktiškumas bei montavimo paprastumas.

Esminis skirtumas, kuris išskiria šiuos katilus vieną nuo kito – pakabinamuose katiluose degiklio liepsna moduliuojama, o pastatomuose ne. Pakabinamus katilus patariama rinktis tiems, kurie neturi papildomų patalpų katilui ir yra reikalingas ne didesnis kaip 30 kW galingumas. Paprastai pakabinami katilai paruošia 10-15 litrų karšto vandens per minutę. Didesnių patalpų būstams, kur reikalingas didelis kiekis karšto vandens, rekomenduojama rinktis pastatomus dujinius katilus drauge su tūriniais karšto vandens šildytuvais.
Taip pat rinkites iš plataus katilų asortimento https://katilusiluma.lt/


Taip pat skaitykite

Šilumos siurbliai ir jų sistemų rūšys

VizijaTau

Šilumos siurbliai Oras – Vanduo – trumpai apie juos

VizijaTau

Katilai ir kaip išsirinkti geriausią katilą

VizijaTau