Image default
Santechnika ir šildymas

Privalumai ir trūkumai medžio granulių, granulinių krosnių

Padidėjus iškastinio kuro kainomis, kyla ir elektros kaina, todėl biomasės krosnis sulaukė didesnės paklausos rinkoje pastaraisiais metais. Medžio granulėmis kūrenamos krosnis šiuo metu lyderiauja rinkoje, o taip yra dėl tam tikrų priežasčių, kurias išvardinome apačioje.

Privalumai

Šiluma, kurią medžio granulės teikia, laikoma biomasės energija, o tai reiškia, kad šios granulės yra atsinaujinančios ir draugiškos aplinkai. Jūs galite naudoti medžio granulių krosnį tik tame kambaryje, kuriame įrengėte, panašiai kaip yra naudojami tradiciniai židiniai. Taip pat galite įsigyti tokį katilą, kuris prisijungią prie jūsų esamos ventiliacijos sistemos ir šildo visą namą (priklausomai nuo namo dydžio, gali prireikti ir daugiau negu vienos krosnies).

Medžio granulės paprastai yra išgaunamos iš medžio medžiagų, kurios yra laikomos nereikalingomis kaip : likęs popierius, balastas, šakos, žievė, o tai padaro ganėtinai pigų kurą. Granulių dydis dažniausiai yra nuo šešių iki aštuonių milimetrų. Mažas granulių dydis yra privalumas, kadangi skirtingai nuo tradicinio medžio, jos turi konkrečią formą, kas palengviną kūrenimą. Turint standartinį kaminą reikia išvalyti pelenus kartą arba kelis kartus per savaitę. Pelenai, gali būti naudojami kaip sterilizacija jūsų sodui, o tai yra dar vienas privalumas medžio granulių krosnių. Granulių, kad turinčios konkrečią formą, palengvina sandėliavimą ir dažniausia būna maišuose. Daugiau ar mažiau granulės turi mažą procentą drėgmės (8-10%), o tai padaro kurą labiau efektyviu ir palengviną užkūrimą. Efektyvumas dažniausiai būna daugiau negu 75%, atvirkščiai negu tradicinių židinių 25%.

Granulinių krosnių Trūkumai

Vienas iš pagrindinių trūkumų, kad daugumai granulinių krosnių reikia elektros tam, kad funkcionuotų. Jeigu elektra dingtų žiemą, o jūsų zonoje žiemos yra šaltos, pasvarstykite apie generatorių, arba įsitikinkite, kad jūsų krosnis turėtų atsarginę bateriją (jeigu jau turite krosnį, vis tiek galite įsigyti baterijų).

Granulinių krosnių Kainos

Medžio granulių krosnis kainuoja nuo 2000 iki 6000 Eur, priklausomai nuo dydžio, dizaino, šildymo galimybių ir montavimo.

Jeigu dar neapsisprendėte dėl šildymo sistemos, taip pat skaitykite apie katilus ir kaip išsirinkti geriausią.

Taip pat skaitykite

Naudingi patarimai interjerui atnaujinti

VizijaTau

Namo apšiltinimas – celiuliozė ar stiklo vata ?

VizijaTau

Plastikinių langų privalumai ir trūkumai

VizijaTau

Palikite atsiliepimą