Image default
Kiemo ir sodo priežiūra Patarimai Jums ir Jūsų namams

Vapsvos ir patarimai vasaros sezonui kaip jas

Vasarą vapsvos gali sugadinti smagią dieną. Nieko nėra blogiau, kas galėtų priversti greičiau visus lėkti namo, būnant prie grilio, nei kamuolys pataikęs į vapsvų lizdą. Geriausias būdas išvengti vapsvų įgėlimų ir nepatogumų kuriuos jie gali sukelti, imtis prevencinių priemonių, siekiant užtikrinti vapsvų kontrolę. Žinoma, mes siūlome naudoti kuo mažiau kenksmingų priemonių, tačiau susidūrus su vapsvomis, kartais tenka imtis kraštutinumų.

Vapsvų kontrolės patarimai

Pirmiausia vapsvos kaip ir bitės apdulkina augalus ir yra svarbus narys ekosistemoje. Tačiau, kad ir kokią naudą jos teikia augalams, žmonėms kartais gali labai pakenkti. Dauguma žmonių yra alergiški vapsvos įgėlimams, todėl net keli įgėlimai gali baigtis mirtimi arba geriausiu atveju apsilankymu ligoninėje. Dėl šių priežasčių yra naudinga pasirūpinti, kad šių vabzdžių mūsų kiemuose liktų kuo mažiau.

Bitės nėra vapsvos. Bitės taip pat gelia, bet retai. Jos nėra agresyvios, nebent išprovokuotos ir mūsų kiemas taip pat be jų būtų niekas. Apačioje yra bitės nuotrauka, o viršuje vapsvos, todėl sulyginkite ir matysite skirtumą.

Panaikinti vapsvų lizdus, iki tol kol jie neišplito, yra raktas į kontrolę. Pradėkite dairytis pavasarį ir stebėkite kas keletą dienų. Jos mėgsta horizontalų paviršių: stogo pastogę, kepsninės ar net suoliukus.

Vėlyvoje vasaroje vapsvos tampa ypač agresyvios šalia maisto ir jums gali tekti imtis sekančių žingsnių, net jeigu neturite jokių veikiančių lizdų savo kieme. Spąstai gali būtų efektyvūs palaikyti kontrolę. Atminkite, padėkite spąstus toliau nuo tos vietos, kurioje praleidžiate daug laiko. Geras masalo receptas – vienas puodelis acto ir keturi dideli šaukštai tiek druskos, tiek cukraus. Pasirodo traukia daugiau vapsvų ir keletą bičių. Taip pat skaitykite kaip prižiūrėti augalus per karščius.

Taip pat skaitykite

Oro kondicionierius – kaip išsirinkti tinkamiausią?

admin

Namo pirkimas – sudėtingas procesas

admin

6 Nebrangūs patarimai kaip išgauti šilumą namuose

admin