Image default
Dizainas Kiemo ir sodo priežiūra

Kaip pasodinti ir prižiūrėti sukeltinius augalus?

Jeigu jūsų dienotvarkės grafikas visa laiką yra įtemptas, dažna problema būna laiku prižiūrėti augalus. Jeigu jums sudėtinga skirti daugiau laiko, jų rūpinimusi, reikėtų pasvarstyti apie sukeltinius augalus, kurie mažiau reikalauja priežiūros, kaip – sukulentiniai.

Yra ne vienas būdas pasodinti sukulentinį augalą, tačiau aptarsime paprasčiausia, kurį galima pritaikyti kaip nedidelę dekoracija ant palangės arba papuošti visą savo sodą. Šiai jūsų misijai, reikės tik: dirvos, akmenukų, sukulentinio augalo, bei žinoma Jūsų. Kadangi ganėtinai nemažas pasirinkimas yra šio augalo, tad išsirinkti tinkama sukulentą savo kiemui, gali būti jaudinantis procesas. 

Sudėtinga apsispręsti kokio augalo norėtumėte pačioje pradžioje? Galite išsirinkti iš tokių rūšių kaip: Aloe vera (turbūt kiekvienam girdėtas prekės ženklas), taip pat tikrasis plokštenis (kaktuso tipo), kalanchoe tomentosa – gal ir ne toks girdėtas pavadinimas, bet gan patrauklios išvaizdos rūšis, kuria pamate, greičiausiai atpažintumėte.

Pereikime prie sodinimo proceso.

Pirmiausia jums reikės pripildyti vazono dugną plonu paviršiumi akmenukais

Sukulentinių augalų šaknys nemėgsta būti vandenį, taigi laikykite šaknis virš vandens lygio. Jeigu turite vazoną su ertmėmis dugne, galite praleisti šį žingsnį.

Pripildykite vazoną su dirvą

Palikdami 2-5cm laisvos vietos nuo viršaus. Galite taip pat naudoti sukulentinę mišriąją dirvą, taip pat tiktu greitai džiūstanti dirva.

Susodinkite augalus į vazonus.

Galite sumaišyti keletą rūšių arba naudoti visus vienodus. Nepamirškite pagalvoti, jeigu jau nusprendėte sumaišyti keletą rūšių, ar jie gerai vizualiai atrodys vienas prie kito užaugus. Nepadarykite klaidos, užspaudę augalą su begalę dirvos, turi augalas turėti šiek tiek erdvės, bet ne per daug, kad kas nors palietęs neišvirstu iš vazono.

Paskutinis žingsnis – palaistykite savo sukeltinius augalus ir duokite jiems kuo daugiau šviesos. Sukulentai mėgsta sausą drėgmę ir šiltas sąlygas, kurios palankios būna dažniausiai namuose ir kadangi mėgsta tiesioginę šviesą, gali greitai prisitaikyti prie mažesnės šviesos. Leiskite dirvai išdžiūti prieš laistant vėl.

Po lemiamo žingsnio, pagaliau galėsi pasidžiaugti savo nuostabaus grožio augalu. Dabar galite būti ramūs, pakaks tik retkarčiais prisotinti vandeniu ir Jūsų namai visada bus pilni gyvybės. Taip pat skaitykite kaip prižiūrėti augalus per karščius.

Taip pat skaitykite

Saulės energijos įrenginiai, jų pliusai ir minusai

admin