Image default
Patarimai Jums ir Jūsų namams

Namo pirkimas – sudėtingas procesas

Namo pirkimas – sudėtingas ir atsakingas procesas, tai reikalauja nemažai laiko. Pradedant nuo išsirinkimo ieškomo namo, kuris patenkintu jūsų lūkesčius ir baigiant teisiniais elementais.

Namo išsirinkimas

Kad namo paieškos būtų lengvesnės jums, susidarykite lentelę ar susirašykite kur nors viską ,ko jūs norite iš namo ir ko ieškote. Pirmiausia pagalvokite, kokios kvadratūros norėsite namo ir kokio dydžio sklypo ( kv.m2 ir arai ). Priklausomai nuo jūsų šeimos dydžio, pavyzdžiui jūs esate trise ( vyras, žmona ir vienas vaikas ) jums optimaliausias pasirinkimas būtų nuo 80kvadratų iki 120 kvadratų namas. Pakankamai vietos įrengti svetainę, tualetą, bei miegamuosius jums ir jūsų vaikui. Taip pat pasvarstykite kokio dydžio sklypo reikią, nepamirškite, kad kuo didesnis sklypas, tuo daugiau laiko reikalaus priežiūros. Vienas iš aktualiausių pasirinkimų yra apie 2-3 arai. Pakankamai vietos jūsų žolytei, laisvas plotas vasarą pasikepti grilių ar tiesiog vaikui padaryti žaidimų aikštelę. Namo pirkimas – atsakingas procesas.

Namo vieta – svarbu

Žinoma, svarbu tinkamai išsirinkti kur gyvensite. Pagalvokite kokių kilometrų spinduliu norėtumete gyventi nuo centro ar centre ir užsibrėškite ribą. Kitą vertus, gyvenant toli nuo centro, suprastėja susisiekimo galimybės, bei padidėja kuro išlaidos. Tačiau kuo arčiau centro, tuo didesnė namo kainą. O galbūt, jūs kaip tik norite toliau nuo viso miesto šurmulio ?

Svarbiausias etapas

Kai išsirenkate savo svajonių namą, lieką tik įtvirtinti viską raštiškai. Atrodo lyg jau viskas yra ranką pasiekiama, bet! Šitas momentas yra jums svarbiausias ir neskūbėkite atliekant ,, pirkimo-pardavimo sutarties ‘’ pasirašymą. Prieš keliaujant pas notarą yra keletą svarbių punktų, kurie padės išvengti ateityje problemų.

  1. Patikrinkite skaitiklių rodmenis su sąskaitose deklaruotais rodmenimis, taip pat patikrinti skaitliukų plombas, apsauginį stiklą, tiesiog atkreipti dėmesį ar nėra pažeidimų.
  2. Susitarkite su pardavėju, prieš perkant namą, kas apmokės notaro išlaidas. Gali pasirodyti tai smulkmena, bet paruošimas būsto dokumentų yra 0.5% nuo namo sumos. ( pvž : 100 000 eu = 500eu ) , bei papildomos kainos. Būtinai prieš pasirašant sutartį dar viską patikrinkite ar nėra kokių pakeitimų.
  3. Jeigu jūs pasirašinėjate su sutartį su įgaliotu asmeniu, įsitikinkite ar šis asmuo, turi pilną teisę pasirašinėti sutartį, gauti pinigus į jo sąskaitą ir panašiai. Už ši patikrinimą atsakingas notaras, bet jūs turite teisę, prašyti patys patikrinti tai.
  4. Dėl namo įkeitimų, ar yra paskolų, bei kažkokių kitų aspektų, kurie galėtu jums ateityje pakenkti – notaras atsakingas už viso to patikrinimą. Tačiau, jeigu jūs manote, kad kažkas įtartina, galite kreiptis į advokatą, kuris gali pamėginti patikrinti visą tai registrų centrų. Kitą vertus, galite tiesiog pakeisti notarą.

Užtvirtinę sutartį, jūs turėsite galutinai sutvarkyti dokumentus per 3-10 dienų. Priklausomai nuo sutarties, bet suradus kažkokių pažeidimų, kurie neatitinką sutarties, galite kreiptis į pardavėja, kuris įsipareigoją sutvarkyti viską per pirmą mėnesį. Jeigu randate kažkokių papildomų kliūčių, kreipkitės į notarą, o toliau kreiptis į teismą. Viso to galima išvengti tiesiog atsakingai atsižvelgiant į viršuje pateiktus punktus.

Taip pat skaitykite apie stogų tipus, kas padės renkantis namą.

Taip pat skaitykite

Patarimai kaip patobulinti savo būstą ir pakelti jo kainą

VizijaTau

Sienos dekoracijos ir 5 naujos idėjos dizainui

VizijaTau

Santechnikos patarimai ir galimi nuostoliai

VizijaTau

Palikite atsiliepimą