Image default
Dizainas Kiemo ir sodo priežiūra

Teisingas gervuogių/aviečių auginimas.

Gervuogių vaisius – sutelktinis, sudarytas iš smulkių, sultingų kaulavaisių. Gervuogės, daugiau Lietuvoje žinomos kaip – avietės, yra stipriai paplitusios ir turbūt sudėtinga kaimynystėje nepastebėti bent vieno krūmelio. Visgi reikia auginant šias uogas reikia žinoti esminius dalykus, jog galėtumėte mėgautis tik pilnai prinokusiomis gardžiomis avietėmis.

Tinkama pozicija

Sodinkite savo gervuogęs arba avietes tik pilnai saulės apšviestoje vietoje ir gerai išsausintoje dirvoje, nes gervuogės netoleruoja drėgnos dirvos. Geriausias metas sodinti savo avietęs rudenį po pirmojo šaltuko arba ankstyvą pavasarį, kuo ankščiau, kai tik galima pradėti dirbti su dirvą.

Gervuogės ir avietės Dauginimas / Apželdinimas

Prieš sodinant jūsų gervuoges, pridėkite kompostą į dirvą.Nesodinkite į dirvą kur buvo auginama ‘’ Verticillium-susceptible ‘’ rūšies augalai (taip pat pomidorai, bulvės, paprikos, baklažanai ar braškės).
Būtų gerai pridėti citrinos ir fosforo į dirvą prieš sodinimą. Iš esmės galite pridėti azoto (trąšų emulsija taip pat veikia tinkamai) į dirvą, pavasarį, dar prieš sodinimą.
Jeigu planuojate sodinti pirmos kartos augalus, kurie yra pageidaujami, sodinkite juos tik praėjus šaltuko grėsmei.

Gervuogės ir avietės priežiūra

Kai laistysite augalą, taikykitės į žemę, kadangi jei sudrėkinsite vaisių per daug, padidinsite jam šansą įgauti ligą.
Piktžolių kontrolė – itin svarbi, ypač pirmaisiais metais. Jeigu jūs pridėsite žiemkenčių šiaudų mulčiavimą šalia naujo augalo, tai dažnai padeda sustabdyti piktžolių tolimesnį augimą.
Jūs užauginsite pilnai vaisiaus augalą per maždaug 3 metus ( nors jūs gausite šiek tiek vaisių ir prieš tai. )
Po pirmųjų metų, labai mažai priežiūros reikia skirtį jūsų augalui. Tiesiog pridėkite trąšų emulsijos ( dėl nitrogeno ) kiekvieną vėlyvą pavasario sezoną.
Vaisių stiebai miršta, kai derlius būna baigtas. Šie mirę stiebai, turi būti nuimti iš karto po derliaus nuėmimo, kad pagerinti oro cirkuliaciją sekančiam augimui. Nuimkite visus mirusius ar pažeistus ir silpnus stiebus.Sveikos gervuogės turėtų tiekti uogų 10 ar daugiau metų, jeigu bus tinkamai prižiūrėtos.

Gervuogių arba aviečių nuėmimas

Visi gervuogių augalai turėtų būti nuimti ryte. Nuimdami derlių būtinai įsitikinkite, kad neprikraunate per daug uogų, nes apatinės bus sutraiškytos. Laikykite uogas atokiau nuo tiesioginės saulės šviesos ir užšaldykite kaip tik įmanoma greičiau.

Taip pat skaitykite apie sukeltinius augalus, kaip juos pasodinti ir prižiūrėti.

Taip pat skaitykite

Morkos ir patarimai pavasariui kaip užauginti morkas

admin

Daržovės kaip jas auginti ir naudingi patarimai

admin