Image default
Patarimai Jums ir Jūsų namams

Būsto renovacija

Atėjus šiltiems orams visi kimba į ūkio darbus, tokiu metu visi pradeda galvoti kaip susitvarkyti stogą, pro kurį sunkiasi vanduo ar susitvarkyti santechnikos vamzdžius, kurie jau kemšasi ne vienerius metus. Prisiversti atsinaujinti savo būstą dažnai reikia pastūmėjimo, o kartais atbaido ta mintis, kad teks nemažai investuoti ir pinigų ir savo laiko. Pavyzdžiui, kad atlikti vidaus apdailą, pirmiausia reikia įvertinti stogo būklę, kadangi atėjus stipresniam lietui, gali pradėti sunktis vanduo ir pažeisti sienas ir lubas. Užtenka ir elementariausio baldų perstatymo į skirtingas kambario vietas ir nemaža tikimybė, jog gali prireikti perkelti rozetes. Iš pažiūros maža problema, tačiau jog tokį pakeitimą padaryti, reikia pravesti papildomus laidus. O jeigu norėsite juos paslėpti sienos tai gali kainuoti daugiau išlaidų.

Stogo keitimas – reikalaujantis nemažai pinigų ir laiko. Jeigu jūsų stogo būklė nėra pati geriausia ir jau pradedate susidurti su su vandens prasiskverbimu pro stogą, pamėginkite surasti pažeidimą jūsų stogo dangoje. Dažniausiai vanduo pradeda sunktis ties kaminu, bei namo kraštais. Paprasčiausias būdas užtaisyti spragą su stogų taisymo hermetiku. Turėkite omenyje, kuo didesnė ertmė – tuo mažesnė tikimybė jog ilgai tarnaus hermetikas.

Žinoma, ateina laikas, kai tenka daryti pilną namo renovaciją ar tiesiog ką tik įsigijote namą ir nežinote nuo ko pradėti. O darbų seką – būtina žinoti. Taip galėsite sutaupyti laiko, bei daug papildomų nereikalingų išlaidų. Galite samdyti darbų vykdytoją, kuris prižiūrėtu visų darbų eiga ir sutaupytu jums nemažai laiko. Tačiau, laikas – pinigai. Viskas priklauso nuo jūsų, ko iš tiesų norite. Ar išleisti kuo mažiau pinigų, įdėdami savo darbo ar nesukti galvos ir duoti kvalifikuotiems žmonėms atlikti darbą. Jeigu jau pasirinkote pirmą variantą, tada galime pakalbėti apie darbų seką. Tai patvirtinti gali, bet kuris statybose dirbantis asmuo. Pradėdami įrenginėti namus, reikia pirmiausia pradėti nuo santechnikos, bei instaliacijos (elektros), tai – pagrindiniai du dalykai, kurie turi būti atlikti renovacijos pradžioje. Šiuos darbus atlikus pačioje pradžioje, galėsite nesunkiai vėliau viską užmaskuoti. Po to, galite jau keisti langus, paralelėje, taip pat ir stogo dangą, bei apšiltinimą fasado ar karkaso, priklausomai nuo to, kokio rezultato pageidaujate. Viską tinkamai organizuojant, galima sutaupyti nemažai laiko bei bereikalingų išlaidų

Po šių darbų, galite pradėti įsirenginėti šildymą, daugumą dabar rekomenduoją įsigyti granulinius, bei dujinius katilus. Įsirengus visą tai, jums lieka tik interjero įsirengimas, o tai dažniausiai būna geriausia dalis viso to, kadangi artėjate prie pabaigos.

Įprasta seka, tačiau eigoje iškyla dar begalė kitų klausimų ties įvairiausiais dalykais. Koki šildymą įsirengti, kokius langus įstatyti, kaip suderinti interjerą ir t.t. tačiau visada galite perskaityti mūsų kitas skiltis ir net neabejojame, kad rasite atsakymus į jūsų klausimus, bei naujų idėjų!

Taip pat skaitykite

Kas yra santechnika?

VizijaTau

6 Nebrangūs patarimai kaip išgauti šilumą namuose

VizijaTau

Dažniausios stogų iškilusios problemos ir jų sprendimai

VizijaTau

Palikite atsiliepimą