Image default
Statyba ir remontas

Namo apšiltinimas – celiuliozė ar stiklo vata ?

Celiuliozė ir stiklo vata yra vieni populiariausių pasirinkimų iš pučiamo tipo izoliacijos. Abu šie pasirinkimai turi savų pliusų ir minusų, o kas yra geriausia, spręsti jau jums.

Celiuliozė – puiki alternatyva

Mažai kam girdėta celiuliozė, tačiau ne ką prastesnė už stiklo vatą. Celiuliozė yra gaminama iš perdirbtų laikraščių. Galima teigti, kad tai yra ekologiška ir mažiau kenksminga negu stiklo vata. Taip pat, skirtingai nuo vatos, celiuliozė yra naudojama iki 75% perdirbtų gaminių, o stiklo vata tik iki 35%.

Kadangi celiuliozė yra iš perdirbtų laikraščių, turi medžiagų kaip : amonio sulfatas, boro rūgšties, bei natrio boratą. Todėl, ši izoliaciją yra itin degi, o stiklo vata yra atspari, tik prie labai aukštos temperatūros pradeda lydytis.

Sudėtingumas

Žinoma padaryti tinkamai izoliaciją, reikalauja šiek tiek praktikos. Turite itin atsakingai viską atlikti, kad neliktu jokių plyšių bei ertmių, nes tai atsilieps ateitį. Tačiau su stiklo vata, tai padaryti yra sudėtingą, kadangi net ir geriausi meistrai, paliks smulkių plyšių, dėl stiklo vatos išmatavimų, bei formos. Su ekologišką alternatyva to išvengti lengviau.

Taip pat, celiuliozė yra geresnis pasirinkimas, tiem kas dažniau keliauja ir neturi galimybių nuolatos prižiūrėti namų. Nukritus temperatūrai, išlaiko savo izoliacijos vertę, skirtingai nuo stiklos vatos, kuri gali prarasti savo vertę iki 50 % , jeigu bus stiprių oro pakitimų.

Sveikatos atžvilgiu

Stiklo vata labiau tinkama tokiose vietose kaip mansarda, kadangi sumažėja rizika įkvėpti nuodingų medžiagų, taip pat kad ir kur įrenginėtume, reikalaus visiško uždarymo, kitaip sakant papildomos izoliacijos, kad nepasklistu kancerogenas (stiklo dulkės). Celiuliozė nereikalauja tokių atsarginių priemonių.

Taip pat skaitykite

Kas yra geoterminis šildymas ir kaip tai veikia?

VizijaTau

Plastikinių langų privalumai ir trūkumai

VizijaTau

Kokias paradines duris rinktis?

VizijaTau

Palikite atsiliepimą