Image default
Vidaus ir išorės apdaila

Privalumai ir trūkumai skirtingų fasado dangų tipų

Įsirenginėjant namus reikia pagalvoti ir apie namo išorės išvaizdą. Svarbu nepamiršti, kad išvaizda dar nėra viskas, reikia taip pat pagalvoti ir apie tos išvaizdos teikiamą naudą. Kiekviena danga turi savų pliusų ir minusų. Kai kurios suteikia gerą izoliaciją ir nereikalauja daug priežiūros, o kitos atvirkščiai, kaip tik reikalauja priežiūros, bet yra vizualiai gražios. Aptarsime pagrindinius privalumus ir trūkumus pagrindinių dangų.

Vienas iš populiaresnių pasirinkimų yra metalas, nes jis yra patvarus ir praktiškai nereikalauja priežiūros. Lengvai valomas, dėl savo lygaus paviršiaus. Dažniausiai yra naudojamas iš plienas arba aliuminio metalas. Jeigu norite kažko išskirtinesnio, pavyzdžiui turėti įdomesnį raštą, galite rinktis plytas. Jos yra lengvos, lengvai sumontuojamos ir reikalauja mažai priežiūros bei suteikia gerą izoliaciją.

Žinoma, kai kurioms dangom reikia pagalbininkų – papildomo sluoksnio. Tokiais atvejais, kai danga nesuteikia reikiamos izoliacijos ar apsaugos nuo drėgmės, būna dedamas papildomas sluoksnis, prieš sumontuojant pagrindinį. Kartais papildomas sluoksnis dedamas dėl papildomų privalumų. Plastiko tipo danga yra pigus variantas, kuris nereikalauja jokios priežiūros ir yra galimybė išsirinkti iš daugybės spalvų. Tačiau tam reikės papildomo sluoksnio dangos, bet tai nesudarys didelių sunkumų šiam deriniui.

Būkite praktiški

Jeigu planuojate pardavinėti savo namą, arba tiesiog norite pakelti kainą, rinkitės akmenų tipo dangą. Be jokios abejonės jos brangesnės negu kitos dangos bei reikalauja daug darbo montuojant, tačiau gausite natūralaus grožio namą. Natūralumą kainos atžvilgiu galite gauti ir iš medienos. Kaip ir visais laikais, medieną – viena labiausiai perteikiančių šilumą ir natūralumą namui. Taip pat galėsite pasirinkti iš skirtingų medienos tipų. Reikia nepamiršti, kad medis suteiks jūsų namui gerą izoliaciją.

Galite rinktis ir iš įvairiausių plytelių, kaip keramikinių ir įvairiausių kitų, joms nereikės priežiūros, lengvai sumontuosite bus atsparios drėgnam orui ir suteiks reikiamą izoliaciją. Visi pasirinkimai turi savų pliusų ir minusų, tačiau viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Galbūt norite pakelti savo namo kainą arba suteikti išskirtinį dizainą, o gal tiesiog ieškote geros izoliacijos savo namui.

Taip pat skaitykite

Rąstinių namų fasadas – patraukli įdėja sodui

VizijaTau

Šilumos siurbliai ir jų sistemų rūšys

VizijaTau

Oro kondicionierius – kaip išsirinkti tinkamiausią?

VizijaTau

Palikite atsiliepimą