In-Praise-of-the-Prickly-How-to-Grow-Care-for-Succulent-Plants-Photo3

Kaip pasodinti sukulentintį augalą?

Jeigu jūsų dienotvarkės grafikas pastoviai yra įtemptas, dažnai sudėtingą būna prižūrėti namus. Ypač jeigu tai reikalauja daugiau priežiūros. Jeigu jūms sudėtinga prižiūrėti, laistyti augalus laiku, tada reikėtu pasvarstytį apie augalus, kurie mažiau reikalauja priežiūros, kaip : sukulentiniai.

Yra ne vienas būdas pasodinti sukulentinį augalą, tačiau aptarsime papraščiausią, kurį galima pritaikyti tiek visam savo sodui, tiek vienam augalui savo namuose, įsodininant į vazoną.

Šiai jūsų misijai, reikės tik : dirvos, akmenukų, sukulentinio augalo, bei žinoma jūsų. Išsirinkti tinkamą sukulentą savo kiemui, gali būti jaudinantis procesas. Yra begalės pasirinkimų ir praktiškai kiekvienoje sodininkystės parduotuvėje ir netgi tokiosę parduotuvėse, kurios pardavinėja statybų medžiagas ir yra labiau išsiplėtusios.

Jeigu jums sunkiau sugalvoti kokio augalo norėtumėte pradžiai, galite pagalvoti apie tokius kaip : aloe vera ( turbūt yra kiekvienam girdėtas pavadinimas iš gėrimo ) , taip pat plokštenis ( kaktuso tipo ) , kalanchoe tomentosa ( gal ir mažiau girdėtas pavadinimas, bet gan populiarus augalas, turbūt daugelis iš jūsų pamatę išvaizdą atpažintumėtę ).

Kalanchoe-tomentosa

Pereikimę prie sodinimo proceso

Pirmiausia jums reikės pripildyti vazono dugną plonu paviršiumi akmenukais. Sukulentinių augalų šaknys nemėgsta būti vandenį, taigi laikykitę šaknis virš vandens lygio. Jeigu turite vazoną su ertmėmis dugne, galite praleisti šį žingsnį.

Pripildykitę vazoną su dirvą, palikdami 2-5cm laisvos vietos nuo viršaus. Galite taip pat naudoti sukulentinę mišrę dirvą arba greitai džiūstančia dirva irgi tiktų.

Susodinkite sukūlentus į vazonus. Galite sumaišyti keletą rūšių arba naudoti visus vienodus. Nepamirškite pagalvoti, jeigu jau nusprendėte sumaišyti keletą rūšių, ar jie gerai vizualiai atrodys vienas prie kito užaugus. Nepadarykite klaidos, užspaudę augalą su begalę dirvos, turi augalas turėti šiek tiek erdvės, bet ne per daug, kad kas nors palietęs neišvirstu iš vazono.

Paskutinis žingsnis – palaistykite savo augalą ir duokite jam kuo daugiau šviesos. Sukulentai mėgsta sausą drėgmę ir šiltas sąlygas, kurios palankios būna dažniausiai namuose ir kadangi mėgsta tiesioginę šviesą, gali greitai prisitaikyti prie mažesnės šviesos. Leiskite dirvai išdžiūti prieš laistant vėl.

O dabar galite džiaukitis savo sukulentiniu augalu ar augalais ir galite būti ramesni, kad nebereikės tiek priežiūros, o turėsite tikrai toli gražu, ne ką prastesnę vizualiai atrodančia augmenyją, gal net gražesnę, skonio reikalas, kaip sakoma.

succulents

Šaltiniai – mamiverse, buzzfeed, engledow.

Leave a Reply