Fun-Facts-of-Blackberries-2

Kaip auginti gervuogęs savo kieme ?

Gervuogių vaisius – sutelktinis, sudarytas iš smulkių, sultingų kaulavaisių. Gervuogės, daugiau Lietuvoje žinomos, kaip – avietės yra ganėtinai paplitusios ir dažnas, kuris turėjęs savo kieme krūmelį šių uogų. Tačiau reikia žinoti auginant šias uogas esminius dalykus, jog galėtumėte mėgautis tik tinkamai ir pilnai prinokusiomis avietėmis.

Tinkama pozicija

Sodinkite savo gervuogęs tik pilnai saulės apšviestoje vietoje ir gerai išsausintoje dirvoje. Jos netoleruoja drėgnos dirvos.
Pasodinkite savo avietęs rudenį po pirmojo šaltuko arba ankstyvą pavasarį, kuo ankščiau, kai tik galima pradėti dirbti su dirvą.


Dauginimas / Apželdinimas

Prieš sodinant jūsų gervuogęs, pridėkite kompostą į dirvą.
Nesodinkite į dirvą kur buvo auginama ‘’ Verticillium-susceptible ‘’ rūšies augalai ( taip pat pomidorai, bulvės, paprikos, baklažanai ar braškės ) kadangi jie yra labai jautrūs šiai ligai.
Būtų gera įdėja pridėti citrinos ir fosforo į dirvą prieš sodinimą. Iš esmės, pridėkite azoto (trąšų emulsija (žuvies) veikia tinkamai) į dirvą, pavasarį, tiesiog prieš sodinimą.
Jeigu planuojatę sodinti pirmos kartos augalus, kurie yra pageidaujami, sodinkitę juos tik praėjus šaltuko grėsmei praėjus.

blackberries1-400x317


Priežiūra

Kai laistysitę augalą, taikykitęs į žemę, kadangi jeigu vaisių sudrėkinsite per daug, padidinsite šansą jam įgauti ligą.
Piktžolių kontrolė – itin svarbi, ypač pirmaisiais metais. Jeigu jūs pridėsite žiemkenčių šiaudų mulčiavimą šalia naujo augalo, tai dažnai padeda atbaidytį piktožolių tolimesnį augimą.
Jūs užauginsitę pilnai vaisiaus augalą per maždaug 3 metus ( nors jūs gausite šiek tiek vaisių ir prieš tai. )
Po pirmųjų metų, labai mažai priežiūros reikia skirtį jūsų augalui. Tiesiog pridėkite dozę trąšų emulsijos ( dėl nitrogeno ) kiekvieną velyvą pavasario sezoną.
Vaisių stiebai miršta, kai derlius būna baigtas. Šie mirę stiebai, turi būti nuimti iš karto po derliaus nuėmimo, kad pagerinti oro cirkuliaciją sekančiam augimui. Nuimkitę visas mirusęs, pažeistas ar silpnūs stiebus. Kai sumažinsitę, panaikinkitę ketvirtdalį likusio stiebo, kad jie būtų tvirti kitiems metams.
Sveikos gervuogės turėtų tiekti 10 ar daugiau metų, jeigu bus tinkamai prižiūrėti.


Derliaus nuėmimas

Visi gervuogių augalai turėtų būti nuimti rytę, po to, kai rasa išdžiūną.
Kai nuimatę derlių, įsitikinkite, kad neprikraunate per daug uogų, nes apatinės bus sutraiškytos. Laikykitę uogas atokiau nuo tiesioginės saulės šviesos ir užšaldykitę kaip tik įmanoma greičiau.

Organic_Compost1

Šaltiniai – thehomesteadgarden, saosis, servingjoy,gardeningknowhow

Leave a Reply