carrots

Patarimai pavasariui – kaip užauginti morkas


Morkas – labai lengva užauginti namuose

Morkos yra viena iš populiariausių daržovių, augančių daugumoje namų kiemuose. Jūs galite valgyti jas žalias, išgarinti, taip pat pridėti prie steikų, į sriubas ir dar daug kur.

Be to, kad galite vartoti morkas, jos yra lengvai naudojamos ilgalaikiam laikymui per blanširavimą ir slėgio tipo konservavimo metodus.

Nors aš ir neklasifikuočiau morkų kaip įdealu kam nors su ribotą erdvę, kadangi vieną morkos sėkla, užaugina vieną morką, aš klasifikuočiau jas kaip lengvai užauginančias ir galinčias praktiškai bet kur užaugančias. Jas užauginti yra lengva, nes jos yra vienos iš tų augalų, kurios gali augti net jeigu ir nėra tinkamai prižiūrėtos.


Paruošimo vieta

Geriausias būdas pradėti auginti morkas – sužinoti vietą – kur jos bus auginamos geriausiai. Tai reiškia, kad daug komposto sumaišyti su kažkuo, kas padarytu dirvą puresniu.

Tai yra labai svarbu, kadangi jeigu dirva būna per nelyg sutankintą, jūs gausite storas, mažas ir šeriuotas morkas. Kol šios morkos yra valgomos, ko jūs tikrai norite, tai ilgų ir storų morkų.

Man patinka naudoti durpių arba kokoso su mano kompostu, kad įsitikinti, jog dirvožemis yra labai laisvas. Dirvožemis turi byrėti per pirštus, kai juos pasiemi į rankas.

Carrots-fresh-dug1


Tarpai

Nėra reikalopradėti savo sėklas patalpose. Morkos geriausiai auga, kada jos būna nukreiptos į jūsų daržą.

Būkite tikri, kai sodinate jūsų morkų sėklas, kad jūsų tarpai būtų nuo 20 iki 30 cm. Jūs galite išsisukti su mažiau, bet jeigu norite, kad morkos būtų didelės, storos ir sveikos, duokite joms šiek tiek vietos.


Priežiūra

Kaip ir minėjome prieš tai, morkos auga labai gerai, kai jos gauna šiek tiek priežiūros. Jeigu jūs visgi norite puikių morkų, parodykite joms šiek tiek meilės. Būkite tikri, kad išlaikote jų dirvą drėgną.


Derlius

Man tai yra milijono vertės klausimas. Kaip sužinoti, kada pasiruošę nuimti derlių, kai tu negali matyti morkos?

Dauguma morkų veislių pasiekia pilną suaugimą per 60 dienų. Tai nereiškias, jog nuėmus derlių ankščiau šio laiko, jog jūsų morkos bus blogos ar mažiau skanios, tiesiog per tą laiką, jos tūrėtu pasiekti gerą dydį.

Bet atvirai kalbant, jūs galite paimti morkas tik suėjus 30 dienų. Jos bus šiek tiek mažesnės ir kai kurios veislės bus kaip mažas pirštas, ir turės malonų kvapą, beveik kaip saldainis.


Nepamirškite šių dalykų taip pat, auginant morkas

Būkite tikri, kad sodinate jas ten kur gaus daug saulės šviesos.
Taip pat būkite tikri, kad jūsų dirvą puri, mes jau minėjome tai ankščiau, bet nebus blogiau nuo to tikrai.
Elniai, triušiai ir kiti graužikai mėgsta valgyti jūsų šviežias morkas, taigi būkite tikri, kad apsaugositę jas.
Kadangi morkos yra šakninių daržovių dorojimo, galite visiškai pagalvoti apie pridėjimą savo morkų į narvą. Jos augs gerai. Morkos taip pat puikiai auga šaltuose rėmuose, kurie praverčia tuose vietose, kur patiriamą daug šalčio.

carrots

Šaltiniai – prepared-housewives, toptipsfeed,harvesttotable,imf.dmitronsi.top

Leave a Reply