3_1.php

Kas yra geoterminis šildymas ir kaip tai veikia ?

Įsiaizduokite namą, kuriame temperatūra visada yra maloni ir vis gi šildymo ir aušinimo sistemos yra taip išdėstytos, kad netrukdo akims. Šios sistemos atlieka savo darbą efektyviai ir nereikalauja pastovios techninės priežiūros.

 

Oras kvepia grynumu, jūs galite girdėti paukštelius čiūlbant ir vėją, siūbuojanti medžius. Namai dalinasi energiją su žemę, panašiai kaip šaknys keičiasi pagrindiniais šaltiniais gyvybei į lapus ir šakeles. Atrodo patogiai ?

 

Geoterminis šildymas ir aušinimas padaro šią viziją realybę. Geoterminis ŠVOK ( šildymas, ventiliacija ir kondicionierius ) padaro pastatą visišką harmonijos vieta su žemę po kojomis, naudojantis privalumu, požeminę temperatūrą, tiekti šildyma žiemos metu ir aušinimą – vasarą.

Kaip geoterminis šildymas ir aušinimas veikia

Lauko temperatūra svyruoja keičiantis metų laikams, bet požeminė temperatūra nesikeičia taip stipriai, dėka žemės izoliacinių savybių. Nuo keturių iki šetių pedų po žeme, temperatūra santįkinai pastovi visus metus. Geoterminė sistema, kuri dažniausiai sudaro iš patalpų vėdinimo įrenginio ir užkastos vamzdžių sistemos, vadinamas žemės kilpą  ir  siurblys prijungtas, kad pasinaudotų šių pastovioje temperatūroje suteikiama “nemokamą” energiją.

 

geoterminis-sildymas-patarimai

 

( Turėkite omenyje, kad geoterminė ŠVOK neturėtu būti maišoma su ‘’geoterminę energiją’’, procesas, kurį elektra generuoja šilumą tiesiai iš žemės. Kuris vyksta komunaliniuose paslauguose ir naudoja skirtingus procesus, paprastai kaitinant vandenį iki virimo.)

Vamzdžiai kurie naudojami žemės kilpai, dažniausiai yra pagaminti iš polietileno ir gali būti užkastas po žemę horizontaliai ir vertikaliai, priklausomai nuo charakteristikos sklypo. Jeigu vandeningasis sluoksnis yra, inžinieriai gali siūlyti pritaikyti ‘’ atviros kilpos ‘’ sistemą, kurioje grežinys yra įgręžtas į požeminį vandenį. Vanduo – pumpuojamas, keliauja per šilumokaitį ir tada vanduo yra grąžinamas į tą patį vandeningąjį sluolksnį.

 

Žiemos metu, skyščiai cirkuliuoja per žemės kilpos sistemą arba sugeria prikauptą šilumą iš žemės ir sulaiko viduje. Vidinis blokas suspaudžia šilumą iki aukštesnės temperatūros ir platina ją visame pastate, lyg būtų įjungtas kondicionierius atvirkštiniu režimu. Vasarą, geoterminė ŠVOK sistema traukia šilumą iš pastato ir siunčia per žemės kilpą/pompą gręžinio, kur patalpiną šilumą į vėsiasnią žemę/vandeningąji sluoksnį.

 

Skirtingai nuo įprasto šildymo ir aušinimo sistemų, geoterminė ŠVOK sistema, nedegina iškastinio kuro, kad tiektu šilumą, jie papraščiausiai perkelią šilumą į ir iš žemės. Papraščiausiai, elektra – naudojama tik valdyti ventiliatorius, kompresorių ir pompą.

 

Geoterminio aušinimo ir šildymo sistemos turi trys pagrindinius komponentus : šilumos-siurblio agregatą, skyščių šilumos apykaitos terpė (atvira arba uždara)  ir oro tiekimo sistema (ortakynas) ir / arba spinduliavimo šildymas (grindyse ar kitoje vietoje).

 

Geoterminė šilumos pompa, kaip ir visos kitokios rūšies pompos, turi efektyvumą įvertinta pagal jų efektyvumo koeficientus, arba kitaip tariant COP. Tai puikus būdas sužinoti, kiek energijos pereina per sistemą ir kiek sunaudoja. Dauguma geoterminių šildymo pompų sistemų turi COPs nuo 3.0 iki 5.0. Tai reiškia, kad kiekvienas agregatas energijos turi energijos sistemą, nuo tryjų iki penkių agregatų tiekiama kaip energija.
Geoterminės sistemos reikalauja mažai techninės priežiūros. Kaip sumontuota tinkamai, kas yra būtina, užkasti žiedai gali tarnauti daugeliui metų. Įrenginio ventiliatorius, kompresorius, ir siurblys yra patalpoje, apsaugotas nuo įvairių oro stichijų, taigi manoma, kad bus naudingi ilgam, dažniausiai dešimtmečiams. Įprastai, reikalaujamų techninės priežiūros reikia tik filtrų pakeitimams ir metinis ritės valymui.

geoterminis-sildymas

 

 

 

Šaltiniai – national geographic, naujos idejos, statyba jums.

Leave a Reply