Namų saulės panelių įrengimų privalumai ir minusai

Atsinaujinamųjų energijos šaltinių įdėja, jau yra aplink mūsų begalęs laiko. Tik po tiek daug laiko, pradedame suvokti jėgos ir potencialo šios energijos ir imamęs ją puikiai išnaudoti, ypač namuose, sutaupyti pinigų ir prisidedame prie planetos saugojimo.

 

Namams, saulės energija yra pati prieinamiausia ir patvariausia atsinaujinanti energijos šaltinis ir žymiai mažiau triuškminga negu vėjo turbina. Žinoma, yra pliusų ir minusų montuojant saulės energijos sistemą jūsų namuose, keletą paaiškinimų rasite žemiau.

Atsinaujinantis šaltinis

Kuo toliau, tuo daugiau žmonių praregėja, kad saulės energiją galima tikrai išnaudoti ir tuo pačiu panaudoti į savo pusę, bei gamtos. Vienas iš pagrindinių privalumų, kad visai atvirkščiai negu paprastas šildymas ar elektros sistemų generacija iš iškastinių kuro, kartą sumontuota, ji tampa nemokamu šaltiniu. Retkarčiais prireikia šiek tiek remonto ir saulės panelės, retai kada reikalauja būti pakeistos. Net jeigu jūs gyvenate apylinkėse, kuriose mažai gaunama saulės šviesos, tai nėra bėda, kadangi šios sistemos nereikalauja tiesaus saulės spindulio, kad gaminti energiją. Taip pat, atvirkščiai negu iškastinis kuras,saulė –  neišsenkantis šaltinis.

solar-panel-diagram

Investicija

Sunkiausia prisiversti įsigyti saulės kolektorius dėl kainos. Juos įsirengti ir įsigyti, kainuoja nemažą sumą, tačiau priklausomai nuo panelių tipų, 5-15 metų bėgyje jūs gausite nemokamą energiją – puiki investicija. Žinoma kaina gali kisti, priklausomai nuo panelių kiekio ir pasirinktos kompanijos, taip pat gali kaina išaugti, jeigu reikės panelėm papildomų pritvirtinimų prie jūsų stogo.

 

Viskas priklauso nuo jūsų gyvenamojo regiono, kiek galėsite išgauti energijos. Vidurkis per vieną namą yra apie 4-6kWh vienam kvadratiniui metrui. Kuo šiltesnis kraštas, tuo daugiau energijos galėsite mėgautis.
Jeigu jūsų sumontuota saulės sistema gamina daugiau saulės energijos negu reikia, tada papildoma energija gali automatiškai būti nusiūsta į bendrą tinklą. Jeigu pagamins mažiau, elektra bus ištraukta iš tiekėjo tinklo kaip visada. Taigi tai yra puiku, kadangi jus laikui bėgant galite nebesukti apie išlaidas ir net padaryti gerą darbą.

solar-energy

Šaltiniai – greenerideal, zmescience, clean energy ideas, dfwsolarelectric

Leave a Reply