Namo pirkimas – sudėtingas procesas

Laikui bėgant visiem tenka susidurti su namo pirkimo procesu. Namo pirkimas – sudėtingas procesas, tai reikalauja nemažai laiko. Pradedant nuo išsirinkimo namo, kuris patenkintu jūsų lūkesčius ir baigiant teisiniais elementais.

 

Namo išsirinkimas

 

Pirmiausia, reikia išsirinkti namą, kurį norėtumėte įsigyti. Kad būtų lengviau jums tai padaryti, susidarykite lentelę, kurį padėtu jūsų paieškas palengvinti. Pirmiausia pagalvokite, kokios kvadratūros norėsite namo ir kokio dyžio sklypo ( kv.m2 ir arai ). Priklausomai nuo jūsų šeimos dydžio, pavyzdžiui jūs esate tryse ( vyras su žmona ir vienas vaikas ) jums optimaliausias pasirinkimas būtų nuo 80kvadratų iki 120 kvadratų namas. Pakankamai vietos įrengti svetainę, tualetą, bei miegamuosius jums ir jūsų vaikui. Taip pat pasvarstykite kokio dydžio sklypo reikią, nepamirškite, kad kuo didesnis sklypas, tuo daugiau laiko reikės jį prižiūrėti. Vienas iš patraukliausių pasirinkimų būtų apie 2-3 arai. Pakankamai vietos jūsų žolytei, laisvas plotas vasarą pasikepti šašlyko ar tiesiog vaikui padaryti krepšinio aikštelę.

 

Būsto vieta – svarbu

 

Žinoma, svarbu tinkamai išsirinkti ir vietą kur gyvensite. Pagalvokite kokio atstumo spindulio norėtumete nuo centro ir užsibrėškite ribą. O galbūt, jūs kaip tik norite toliau nuo viso miesto šurmulio ? Kitą vertus, toli gyvenant nuo centro, suprastėja susisiekimo galimybės, bei padidėja kuro išlaidos ir laiko sugaištate. Tačiau kuo arčiau centro, tuo didesnė kainą namo bus.

How-to-Negotiate-the-Best-Price-when-Buying-a-Home-612x281

 

Svarbiausias etapas

 

Galų gale, išsirenkate savo svajonų namą ir lieką tik tai įtvirtinti raštiškai. Atrodo lyg jau viskas būtų ranką pasiekiamą, bet! Šitas momentas yra jums svarbiausias ir neskūbėkite atliekant ,, pirkimo-pardavimo sutarties ‘’ pasirašymo. Prieš keliaujant pas notarą yra keletą svarbių punktų, kurie padės išvengti ateityje didelių problemų.

 

  1. Sutikrinkite skaitiklių rodmenis su sąskaitose deklaruotais rodmenimis, taip pat patikrinti skaitliukų plombas, apsauginį stiklą, tiesiog atkreipti dėmesį ar nėra pažeidimų.
  2. Susitarkite su pardavėju, prieš perkant namą, kas apmokės notaro išlaidas. Gali pasirodyti tai smulkmena, bet paruošimas būsto dokumentų yra 0.5% nuo namo sumos. ( pvž : 100 000 eu = 500eu ) , bei papildomos kainos. Būtinai prieš pasirašant sutartį dar viską patikrinkitę ar nėra kokių pakeitimų.
  3. Jeigu jūs pasirašinėjate su sutartį su įgaliotu asmeniu, įsitikinkite ar šis asmuo, turi pilną teisę pasirašynėti sutartį, gauti pinigus į jo sąskaitą ir panašiai. Už ši patikrinimą atsakingas notaras, bet jūs turite teisę, prašyti patys patikrinti tai.
  4. Dėl namo įkeitimų, ar yra paskolų, bei kažkokių kitų aspektų, kurie galėtu jums ateityje pakenkti – notaras atsakingas už visą to patikrinimą. Tačiau, jeigu jūs manote, kad kažkas įtartina, galite kreiptis į advokatą, kuris gali pamėginti patikrinti visą tai registrų centrų. Kitą vertus, galite tiesiog pakeitsti notarą.

 

Užtvirtinę sutartį, jūs turėsite galutinai sutvarkyti dokumentus per 3-10 dienų, kaip jau priklausys jums namas, bet gali tai padaryti ir notaras. Priklausomai nuo sutarties, bet suradus kažkokių pažeidimų, kurie neatitinką sutarties, galite kreiptis į pardavėja, kuris įsipareigoją sutvarkyti viską per pirmą mėnesį. Jeigu atsiranda kažkokių papildomų kliūčių, kreipkitęs į notarą, o tolesnė seka būtų teismai. Nors tikėkimęs, kad jums to neprireiks, todėl būkite atsargūs ir imkitęs visų įmanomų priemonių išvengti to.

sutarties-pasirasymas-64285902

Šaltiniai – jurbarko šviesa, mano namai, credit

Leave a Reply