Namo apšiltinimas – celiuliozė ar stiklo vata ?

Celiuliozė ir stiklo vata yra vieni iš populiariausių pasirinkimų iš pučiamo tipo izoliacijos. Abu šie pasirinkimai turi savų pliusų ir minusų, o kas yra geriausia, spręsti jau jums.

Celiuliozė – puiki alternatyva

Mažai kam girdėta celiuliozė, tačiau ne ką prastesnė už stiklo vatą, o gal net geresnė ? Celiuliozė yra gaminama iš perušiuotų laikšraščių. Galima teigti, kad yra labiau ekologiška ir mažiau kenksminga negu stiklo vata. Taip pat, skirtingai nuo vatos, celiuliozė yra naudojama iki 75% perušiavimui gaminių, o stiklo vata tik iki 35%.

Kadangi yra perušiuojama iš laikraščių, turi medžiagų kaip : amonio sulfatas, boro rūgšties, bei natrio boratą. Todėl, ši izoliaciją yra itin degi, o stiklo vata yra atspari, tik prie labai aukštos temperatūros pradeda lydytis.

Sudėtingumas

Žinoma izoliaciją padaryti, reikalauja šiek tiek praktikos. Turite itin atsakingai visą tai atlikti, kad neliktu jokių plyšių, bei ertmių, nes tai atsilieps ateitį bet kokiu atveju jums. Tačiau su stiklo vata, tai padaryti yra sudėtingiau, kadangi net ir geriausi meistrai, paliks smulkių plyšių, dėl stiklo vatos išmatavimų, bei formos. Su ekologišką alternatyva to išvengti papraščiau.

Taip pat, celiuliozė yra geresnis pasirinkimas, tiem kas dažniau keliauja ir neturi galimybių nuolatos prižiūrėti namų. Nukritus temperatūrai ženkliai, išlaiko savo izoliacijos vertę, skirtingai nuo stiklos vatos, kuri gali prarasti savo vertę iki 50 % , jeigu bus stiprių pakitimų.

Cellulose 1

Sveikatos atžvilgiu

Stiklo vata labiau yra tinkama tokiose vietose kaip mansarda, kadangi sumažėja rizika įkvėpti nuodingų medžiagų, taip pat kad ir kur įrenginėtume, reikalaus visiško uždarymo, kitaip sakant papildomos izoliacijos, kad nepasklistu kancerogenas ( stiklo dulkės ). Celiuliozė, kadangi yra ekologiška, galima ramiai miegoti ir mažiau sukti galvą

sprayfoam_13607

Šaltiniai – energy.gov, diaz one insulation, green building advisor.

Leave a Reply